Amerykanie biorą się za sprawę na OSTRO! Budują wirtualny model TU-154M

Udostępnij:

Amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas pracują w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M – podał w środę portal niezalezna.pl.

Jak zaznaczył portal, „prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego Tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na prowadzone przez podkomisję smoleńską badania katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.”

„Pięciu amerykańskich naukowców z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas, w tym dyrektor Gerardo Olivares, pracuje od poniedziałku przy Tu-154M nr 102 w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim” – czytamy.

„Naukowcy mają dostęp do wszystkich części samolotu, także do jego elementów wewnętrznych. Specjaliści przywieźli pół tony profesjonalnego sprzętu, (…) specjalne skanery. Dzięki nim zostanie stworzony wirtualny, trójwymiarowy model samolotu” – informuje portal.

Portal ustalił, że Amerykanie będę w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie. Efekty pracy przekażą podkomisji smoleńskiej.

Niezalezna.pl publikuje zdjęcia z pracy naukowców wewnątrz samolotu Tu-154 nr 102.

 

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *