Żenująca wtopa opozycji! PiS pęka ze śmiechu. PO i Nowoczesna skopiowały…

Udostępnij:
Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiły dziś wspólny manifest programowy na wybory samorządowe. Jak podkreślali politycy obu partii, ma to być krok milowy do wspólnej koalicji. I tu ciekawostka – manifest połączonych sił opozycji zatytułowano „Bliżej ludzi”, dokładnie tak samo, jak hasło Prawa i Sprawiedliwości… sprzed kilkunastu lat! – Oryginał zawsze jest lepszy od kopii – podsumowała w rozmowie z Niezalezna.pl Beata Mazurek. 

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka podczas wspólnej konferencji prasowej powiedział, że manifest programowy obu partii zatytułowany „Bliżej ludzi” zawiera postulaty, z którymi powstawała Nowoczesna, a które realizuje również PO.

Mamy podobną filozofię myślenia o samorządzie 
– mówił. Dodał, że „to porozumienie otwiera nam drogę do porozumienia politycznego, które najprawdopodobniej zawrzemy na wybory samorządowej, sejmikowe”.

I okazało się, że już na samym starcie kampanii samorządowej PO z Nowoczesną zaliczyły wyjątkowo kompromitującą wpadkę. Otóż, jak przypomniał portal 300polityka.pl, z identycznym hasłem szło do wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość. I to kilkanaście lat temu, dokładnie w 2006 roku. Co więcej, w sieci ciągle jest dostępna storna blizejludzi.pl, poświęcona kampanii PiS sprzed dwunastu lat.

Dzisiaj rozpoczynamy kampanię bliżej ludzi, która ma spowodować, aby Prawo i Sprawiedliwość jeszcze bardziej angażowało się w zwykłe, codzienne ludzkie sprawy 

– czytamy na stronie.

Na dodatek, w 2014 roku partia Jarosława Kaczyńskiego działała po hasłem „Bliżej ludzi. Polska jest jedna”.

Oryginał zawsze jest lepszy od kopii. Cóż, oni dużo robią, a my robimy 
– podsumowała „pomysł” na hasło połączonych sił opozycji Beata Mazurek, wicemarszałek sejmu i rzecznik prasowa PiS.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *