Świat w szoku po tych słowach z USA! Żydzi wylądowali w piecach, bo…

Udostępnij:

Amerykańskie i izraelskie media piszą o szokujących słowach kongresmena z Alaski. Podczas debaty na temat dostępu do broni w USA zasugerował, że Żydzi mogli przeżyć Holokaust, gdyby zostali uzbrojeni.

Debata odbywała się we wtorek w Juneau. Republikanin Don Young, który od 1973 roku nieprzerwanie jest przedstawicielem stanu Alaska w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, zabrał głos ws. dostępu do broni.

Dyskusja na ten temat trwa w Stanach Zjednoczonych od lat. Ostatnio ponownie rozgorzała po strzelaninie w Parkland na Florydzie. Don Young stwierdził, że nauczyciele powinni mieć dostęp do broni. Wówczas mogliby zapobiec podobnym tragediom i obronić uczniów przed atakami.

„Ilu Żydów wylądowało w piecach, bo nie byli uzbrojeni?”

W pewnym momencie padły zaskakujące słowa. – Ile milionów ludzi zostało zastrzelonych i zabitych, bo nie byli uzbrojeni. Pięćdziesiąt milionów w Rosji, bo ich obywatele nie byli uzbrojeni. Ilu Żydów wylądowało w piecach, bo nie byli uzbrojeni? – pytał kongresmen.

„Ilu Żydów zostało włożonych do pieców, ponieważ byli nieuzbrojeni?” Don Young zapytał podczas przemówienia. Argument, że rygorystyczne prawo dotyczące broni umożliwiło działania Hitlera i tragedię Holocaustu, krąży od kilku lat wśród zwolenników szerszego dostępu do broni.

„Śmiesznie jest sugerować, że gdyby naród żydowski dysponował bronią, mogliby powstrzymać III Rzeszę, która w czasie II wojny światowej przejęła kilka krajów z całą armią” – uważa żydowska organizacja pozarządowa Anti-Defamation League.

 

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *