Holenderski STATEK ABORCYJNY będzie płynął Wisłą! „Zapraszamy każdą kobietę – zabieg na życzenie!”

Udostępnij:

Już w środę 14 marca do portu w Gdańsku wpłynie statek aborcyjny pod holendersko-szwedzką banderą. To część programu inicjowanego przez Ruch Na Rzecz Wolnych Kobiet – na statku obowiązują szwedzkie przepisy – można legalnie wsiąść i dokonać aborcji na życzenie do 4 miesiąca ciąży.

„Pomagamy każdej poszkodowanej przez nieludzki rząd kobiecie – wykorzystujemy fakt, że na statkach obowiązuje prawo kraju do którego statek należy – dzięki temu możemy wesprzeć polskie kobiety.To piękna idea” – mówi współzałożyciel fundacji Larson Svensson.

„Z niecierpliwością oczekujemy wizyty szwedów i holendrów w Polsce – to wielka szansa dla kobiet – mogą legalnie i bezpiecznie dokonać aborcji bez ryzykowania w gabinetach podziemia, nie muszą także wydawać pieniędzy na turystykę aborcyjną” – mówi szefowa fundacji Women on Web.

Statek popłynie Wisłą aż do Krakowa – wykonywane zabiegi będą w pełni legalne ze względu na zapisy prawa międzynarodowego, choć część osób prawicy uważa, że to łamanie przepisów i złoży oficjalne skargi. Mimo to statek uzyskał prawo wstępu na teren RP – spełnia wymogi formalne. Jeśli akcja spotka się z zainteresowaniem fundacja nie wyklucza użycia samolotów.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *