NIGDY o nim nie słyszałeś. Ale to on rządzi Polską, kiedy Kaczyński jest chory

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński od kilku dni leży w szpitalu. Problemy zdrowotne przeszkadzają mu w podejmowaniu decyzji politycznych. Prezes, który zwykł ustawiać swoich ludzi i zza biurka rządzić całą Polską, znalazł zastępstwo. Teraz zamiast Kaczyńskiego rządzi ten jeden, nieznany ogółowi człowiek.

Prezes poza ciężkim stanem zdrowia ma również problemy z koncentracją. Mężczyzna jest podłamany i trudno mu w tej sytuacji podejmować istotne dla państwa decyzje. Dlatego znalazł się człowiek, który wykonuje jego pracę.

Jest to niejaki Jacek Rudziński. Nikt wcześniej nie słyszał tego nazwiska. Jest to osobisty kierowca, asystent i ochroniarz Kaczyńskiego. Polityk ma do niego ogromne zaufanie, jak widać tylko na nim może polegać.

Jarosław Kaczyński ma zastępstwo

Rudziński i Kaczyński znają się już dobrych parę lat. Mężczyzna zarabia 4,6 tys. miesięcznie. Jest to jego partyjny etat. Obecnie oprócz kierowania autem za Kaczyńskiego odbiera telefony, których prezes nie może wykonać ze względu na stan zdrowia.

Kaczyński, który jeszcze w gabinecie przy Nowogrodzkiej przyjmował ogromną liczbę polityków, obecnie nie może narzekać na nudę. Odwiedza go wielu działaczy. To zachowanie świadczy jak ważna jest pozycja prezesa PiS. Nawet w chorobie musi podejmować decyzje za swoich partyjnych kolegów.

– Tak jak prezes wzywał na Nowogrodzką, tak wzywa do szpitala. Jednak tych spotkań jest znacznie mniej – wyznaje informator.

Na sali szpitalnej pojawił się już dwukrotnie Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin i Piotr Gliński. Poza tym na wizytę zostali zaproszeni dwaj wicepremierzy Maciej Łopiński oraz Marek Kuchciński.

Zdecydowanie jednak ogranicza liczbę spotkań. Zamiast tego kontaktuje się ze światem przy pomocy Rudzińskiego, który jest jego prawą ręką. To właśnie on przekazuje wszelkie informacje na zewnątrz i jest obecnie jedną z najważniejszych osób w państwie. Pojawiają się już nawet spekulacje, jakoby miał wpływać na decyzje prezesa PiS.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *