Zupełnie nowa partia w polskim Sejmie! Wszystko wywrócone do góry nogami

Udostępnij:

Sejm jest miejscem, w którym wciąż zachodzą coraz to nowe zmiany, ale nowa partia zawsze jest dużym zaskoczeniem. Zwłaszcza, jeśli zakłada ją ktoś, kto już raz sporo w polityce namieszał.

Ryszard Petru odszedł z Nowoczesnej, która swego czasu sporo namieszała w polskiej polityce, ale jak się okazuje, wcale nie powiedział ostatniego słowa. Właśnie zakłada nową partię!

W ten sposób Ryszard Petru nie skorzystał z propozycji Grzegorza Schetyny, który po jego odejściu z Nowoczesnej, zaprosił go w szeregi Platformy Obywatelskiej. Najwyraźniej polityk woli iść własną drogą, a nie schodzić na utarte już szlaki.

Ryszard Petru zakłada nową partię

 – Bardzo dziękuję Grzegorzowi Schetynie za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam (…)  Platforma jest partią konserwatywno-ludową, za mało ukierunkowaną na przedsiębiorczość  – powiedział we wtorek w Polsat News były lider Nowoczesnej.

Nowa partia Petru ma być ugrupowaniem społeczno-liberalnym, promującym przedsiębiorczość, niskie podatki, ale też wspomagającym najsłabszych. Petru zaznaczył jednak, nawiązując do nowych programów PiS, że nie jest zwolennikiem „fundowania” wyprawek szkolnych dla wszystkich dzieci, również tych z bogatych rodzin.

Dodał, że za te pieniądze można by np. rozwiązać problemy większości niepełnosprawnych w Polsce. Trzeba przyznać, ze tym sformułowaniem bardzo wstrzelił się w aktualne problemy polityczne (protest niepełnosprawnych).

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *