Wiadomo, kiedy i w jaki sposób umarł Adolf Hitler! „Wreszcie możemy ukrócić wszelkie teorie spiskowe”

Udostępnij:

W ciągu ostatnich ponad 70 lat na temat śmierci niemieckiego zbrodniarza Adolfa Hitlera powstały dziesiątki teorii spiskowych. Jedna z najczęściej powtarzanych mówiła, że dyktator uciekł łodzią podwodną do Argentyny. Najnowsze wyniki badań opublikowali francuscy naukowcy, którzy potwierdzili, że Adolf Hitler zmarł… w 1945 roku. „Wreszcie możemy ukrócić wszelkie teorie spiskowe – Hitler nie uciekł do Argentyny na łodzi podwodnej, nie było go w żadnej ukrytej bazie na Antarktydzie lub… po ciemnej stronie księżyca” – ogłosili.

Francuzi najnowsze wyniki badań opublikowali na łamach „European Journal of Internal Medicine”. Okazuje się, że najbardziej przydatne dla tego celu okazały się… zęby Hitlera. Prace pięcioosobowego zespołu kierowane przez prof. Philippe Charliera polegały na przebadaniu fragmentów udostępnionych przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa, rosyjskie archiwa państwowe i wywiad. W kolejnych badaniach porównano cechy morfologiczne kości ze zdjęciami rentgenowskimi czaszki niemieckiego zbrodniarza, które wykonano rok przed jego śmiercią.

W rozmowie z agencją AFP prof. Charlier potwierdził, że poddane analizie zęby należały do Adolfa Hitlera: – Zęby są autentyczne, nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Nasze badania potwierdzają, że Hitler zmarł w 1945 roku. Wreszcie możemy ukrócić wszelkie teorie spiskowe – Hitler nie uciekł do Argentyny na łodzi podwodnej, nie było go w żadnej ukrytej bazie na Antarktydzie lub… po ciemnej stronie księżyca – powiedział naukowiec.

Co jeszcze dowiadujemy się z badań francuskiego zespołu? Na zębach Hitlera nie znaleziono żadnych fragmentów mięsa, co potwierdza informacje, że niemiecki dyktator był wegetarianinem. Co ciekawe, nie było też na nich żadnych śladów prochu. Oznacza to, że Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa za pomocą strzału wycelowanego w usta! Część sztucznych zębów zbrodniarza pokryta była niebieską barwą, co mogło być skutkiem rekcji pomiędzy cyjankiem a metalem pochodzącym z protez.

Przypomnijmy, że w roku 2000 na widok publiczny wystawiono fragmenty szczątków Adolfa Hitlera, które przechowywane są od zakończenia wojny w Moskwie. Autentyczność zębów niemieckiego dyktatora potwierdzają wspomnienia rosyjskiej tłumaczki Heleny Rżewskiej, która tłumaczyła zeznania asystentki dentysty Hitlera – Käthe Heusermann.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *