Cały kraj w rozpaczy. Legendarny dziennikarz umiera. „Mam raka, zostało mi kilka tygodni”

Udostępnij:

Takie słowa bardzo rzadko padają w mediach. Nic dziwnego, że cały kraj jest po tej informacji w rozpaczy. Legendarny dziennikarz umiera. „Mam raka, zostało mi kilka tygodni”

Charles Krauthammer jest konserwatywnym amerykańskim publicystą, znanym głównie ze swoich tekstów, publikowanych na łamach dziennika The Washington Post. Właśnie poinformował widzów, że walczy z rakiem i „pozostało mu tylko kilka tygodni życia”.

Nieczęsto zdarza się, żeby ktoś tak wprost mówił o swojej chorobie nowotworowej. Na ogół chorzy do ostatniego momentu trzymają się nadziei na to, że wrócą do zdrowia. Często nawet wbrew rozsądkowi i wbrew opiniom lekarzy, trzymają się optymistycznego punktu widzenia.

Dziennikarz The Washington Post umiera na raka

Charles Krauthammer poinformował o swoim ciężkim stanie na stronie internetowej gazety The Washington Post. Dziennikarz jest związany z gazetą od 1984 roku. Początkowo starał się walczyć z chorobą, teraz wie, że walka jest jednak bezcelowa w jego przypadku.

– Moi lekarze mówią, że w najlepszym wypadku pozostało mi kilka tygodni życia. To jest ostateczny werdykt. Moja walka się skończyła – napisał oficjalnie Krauthammer. Przy okazu podziękował wszystkim bliskim osobom ze swojego otoczenia.

– To było wspaniałe życie – pełne wspaniałych miłości i wielkich przedsięwzięć, które sprawiały, że warto było żyć. Smutno mi odchodzić, ale odchodzę ze świadomością, że żyłem życiem, jakim chciałem – kończy swoje pożegnanie dziennikarz.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *