Zła wiadomość dla emerytów! Rząd PiS poniósł porażkę, z obietnic nic nie zostało

Udostępnij:

PiS nie wywiązuje się z obietnic wyborczych. Świadczenia, takie jak prorodzinne 500 plus, zostały wprowadzone na początku ich rządów i miały za zadanie uśpić czujność Polaków. A im dłużej trwa kadencja, tym mniejsza szansa na 500 plus dla emerytów czy obiecane obniżenie podatku VAT.

Jak się okazało, spełnienie jednej z ostatnich obietnic PiS nie będzie nawet możliwe. Ekonomiści przeliczyli, że nasz kraj nie jest w stanie zapewnić kolejnego dodatku socjalnego. 500 plus dla emerytów oraz tzw. 13-ta emerytura mogą przejść do sfery marzeń. Jednak nie są to jedyne problemy obecnej partii rządzącej. Pieniędzy potrzeba także w innych celach, a jak niechętnie się wspomina – funduszy brak.

We wtorek rząd ogłosił przyjęty na Radzie Ministrów wskaźnik waloryzacji emerytur. Najniższe miałyby wzrosnąć o 33,57 zł, a przeciętne o około 73,77 zł. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, ogłaszając te postanowienia, przekreśliła możliwość podarowania emerytom dodatkowych świadczeń.

Ciekawe jest jednak to, że rząd podczas obraz Rady nie podjął decyzji w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia. Minister finansów Teresa Czerwińska stwierdziła, że proponowany przez Rafalską wzrost o 150 złotych to… za dużo! W teorii kraj jest „w coraz lepszym stanie”. W praktyce minimalne wynagrodzenie najprawdopodobniej zostanie zwiększone o ustawowe minimum. Oficjalną decyzję rządu poznamy w piątek, jednak prognozy nie są dobre.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *