Niewiarygodne! Mężczyzna przeżył 256 lat! Wyjawił sekret swojej długowieczności? [FOTO]

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie wiadomo kiedy się urodził. On sam mówił, że w 1736 roku, jednak niektórzy podejrzewają, że wszystkich oszukał i tak naprawdę miało to miejsce pięćdziesiąt lat wcześniej.

Wiadomo o nim trzy pewne rzeczy: żył, umarł (dokładnie 6 maja 1933 r.), pochodził z prowincji Sichuan w Chinach. W momencie śmierci miał mieć 256 lat…Na jednym ze zdjęć trzyma wyeksponowany korzeń żeń-szenia i wyraźnie go eksponuje.

Czy w korzeniu tym tkwi sekret długowieczności?

Może i tak na prawdę było, jednak należy pamiętać, że taka dieta żeń-szeniowa przeznaczona skierowana jest raczej dla na prawdę bogatych osób – za dziki korzeń tej wychwalanej przez medycynę chińską rośliny należy zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i to zaledwie za parę gramów!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To Li Ching Yuen. W jego rodzinnej miejscowości powiadają, że dziadkowie obecnych mieszkańców oraz niektórzy z pradziadków, znali go, gdy byli jeszcze chłopcami. Niby nic nieprawdopodobnego, jednak sęk w tym, że Li miał być już wtedy dorosły.

Li, podobnie jak niektórzy mnisi, stosował dietę opartą na ziołach, nasionach goji, jagodach, korzeniu żeń-szenia, i – co najważniejsze – nie gardzil ryżowym winem, bardzo popularnym w całej Azji. Miał również wielkie powodzenie wśród kobiet, z którymi miał podobno dwie setki dzieci. Cieżko jednak odnaleźć przyznających się do niego potomków.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Li chingYuen

Zgodnie z ogólnie przyjętymi opowieściami, Li był bystrym Chińczykiem i już jako mały chłopiec zaczął czytać i pisać. Gdy dorastał odkrył w sobie zmysł biznesmena. Sprytnie wykorzystywał swoją wiedzę na temat ziół. Handlował ziołami, nasionami oraz żeń-szeniem. Jego kupieckie wpływy sięgały daleko w głąb Chin – dzięki temu mógł utrzymać liczną rodzinę.

Jeden z jego uczniów opowiadał, że Li miał spotkać kiedyś na swojej drodze jeszcze starszego od siebie mędrca. Miał mieć ponoć 500 lat. To on nauczył go sztuki “Qigong” – sztuki, która po dziś dzień jest praktykowana przez mnichów z legendarnego klasztoru Shaolin. Mężczyzna przekazał Li wiedzę o tym co i jak jeść, dzięki czemu miał dożyć tak sędziwego wieku.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Li został kiedyś zapytany przez jednego ze swoich uczniów o to co jest tak na prawdę sekretem długowieczności. Jego odpowiedź była dość zagadkowa: „Trzymaj się spokoju swojego serca, siedź jak żółw, choć żwawy jak gołąb i śpij jak pies. Utrzymuj wewnętrzny spokój i spokój w połączeniu z technikami oddechowymi. To są tajemnice długowieczności”.

 

Istnieją podania, według których Li wcale nie umarł ze starości. Miał być już znudzony tak długim życiem i sam postanowił je zakończyć. Na łożu śmierci powiedział zaś słynne zdanie: “Zrobiłem wszystko, co miałem do zrobienia na tym świecie”.

Kontrowersje wokół jego daty urodzenia

Data urodzenia Li pozostaje sporna, wziąwszy pod uwagę fakt, że najstarsza osoba, której wiek zweryfikowano, zmarła w wieku 122 lat. Rzekomy wiek Li podaje się w oparciu o dwie relacje wskazujące, że zmarł w wieku 197 lub 256 lat. Sam Li jako rok urodzenia podawał 1736, natomiast w archiwach rządu cesarskiego w Chengdu znajdują się listy gratulacyjne z 1827 i 1877 roku, które wystawiono mu z okazji 150. i 200. urodzin. Wynika z nich, że Li miał urodzić się w 1677 roku.

 

na podstawie tekstu Antoniego Radziwiłła

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.