Przekręt wyszedł na jaw! To dlatego Tusk i Merkel próbują wcisnąć Polskę w strefę euro! Nie mona do tego dopuścić

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił, że jego ugrupowanie po odsunięciu PiS od władzy zaproponuje dołączenie Polski do strefy euro. Polska w strefie euro.
Dr. Marian Szołucha, ekonomista, wykładowca warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu „Vistula” da komentarz o sytuacji. Polska w strefie euro.

Od strony ekonomicznej nie jest to dobry pomysł, bo strefa euro to obszar zbyt zróżnicowany gospodarczo, by jedna waluta rozwiązała wszystkie jego problemy. Euro utrwala podział na biedniejszą i bogatszą część tego obszaru, ponieważ nie da się dostosować polityki pieniężnej prowadzonej przez Europejski Bank Centralny do potrzeb poszczególnych państw Polska w strefie euro.

– wyjaśnia „Codziennej” dr Szołucha.

Przyznaje, że EBC próbuje pobudzić rozwój, drukując bardzo dużo pustego pieniądza. Polska w strefie euro.

– Ale jest to proces bardzo ryzykowny i nie wiadomo, jak się skończy, zwłaszcza w wypadku państw mających słabsze gospodarki – dodaje ekonomista.

Nie dziwi go to, że unijni, a przede wszystkim niemieccy politycy starają się wciągnąć Polskę do strefy euro – wówczas nasz kraj musiałby … Polska w strefie euro.

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

Z OSTATNIEJ CHWILI

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.