Czy drzwi przesuwne zapewniają odpowiednie wyciszenie?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Coraz częściej szukamy rozwiązań, które pozwolą nam na zapewnienie odpowiedniej prywatności, ciszy i spokoju. Będąc posiadaczami niewielkich mieszkań bądź wielofunkcyjnych pomieszczeń, pragniemy odgrodzić się, choć na chwilę od zgiełku codzienności. Z pomocą przychodzą drzwi przesuwne. Jednak czy warto je zastosować w pomieszczeniach użytkowanych na co dzień? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy drzwi przesuwne zapewniają odpowiednie wyciszenie. W tym artykule postaramy się wszystko dogłębnie wyjaśnić.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi przesuwnych. Różnią się nie tylko materiałami, z jakich zostały wykonane, ale i sposobie ich montażu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Drzwi przesuwne naścienne

Modele należące do grupy drzwi naściennych są najczęściej wybierane przez kupujących. Dlaczego? Wszystko ze względu na łatwość ich montażu i brak konieczności przeróbek w pomieszczeniu. Wiadomo, każdy remont wiąże się z dodatkowym wydatkiem, a wybierając naścienne drzwi przesuwne, po prostu tego unikniesz.
Montujesz je bezpośrednio na ścianie. System pozwalający na przesuwanie drzwi montuje się nad przygotowanym wcześniej otworem drzwiowym, bądź przy suficie – wszystko zależy od możliwości i rodzaju wybranych drzwi.
Dostępne są modele drzwi naściennych, z widocznym systemem oraz takie, których mechanizm jezdny jest ukryty za dołączoną do zestawu maskownicą, co pozwala na idealną aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianie są nieco bardziej skomplikowane w montażu. Tutaj wymagane jest odpowiednie przygotowanie wnęki – najczęściej wykonuje się ją z cienkich profili, do których zostają przytwierdzone płyty gipsowo-kartonowe. To właśnie w tej wnęce montuje się system drzwi przesuwnych, do których następnie dołączą odpowiednie skrzydła drzwiowe.
System jezdny musi zostać stabilnie i solidnie osadzony na równej powierzchni, by zapewnić idealne wyciszenie i bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Drzwi chowane w ścianę szczególnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, w których niemal każdy centymetr jest na wagę złota, pozwalając maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bez znaczenia jest to, na który model drzwi przesuwnych zdecydujesz się ostatecznie. Łączy je jedno – wszystkie przesuwają się po odpowiednio zamontowanej szynie jezdnej tzw. prowadnicy, umożliwiającej łatwe otwieranie i zamykanie.

Materiał ma znaczenie!

Klasyką gatunku są drzwi drewniane. Cieszą się największą popularnością ze względu na swą wysoką jakość, trwałość i solidne wykończenie. Drewniane drzwi przesuwne dodają wnętrzom ciepła, przytulności oraz prywatności, zapewniając idealne wyciszenie pomieszczeń.
Zastosowane do ich produkcji drewno, gwarantuje najniższą przenikalność dźwięków napływających z zewnątrz, zapewniając ciszę i spokój oraz bardzo dobrą izolację cieplną.

Drzwi przesuwne szklane posiadają cechy, którymi nie mogą pochwalić się tradycyjne drzwi wykonane z drewna.
Modele te doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Mogą być one wykonane z jednolitej tafli szkła, wyciszając wnętrze, umożliwiając przy tym wpływ największej możliwej ilości światła do wnętrza. Drzwi szklane mogą mieć także elementy wykonane z matu, zapewniając dozę intymności.


Drzwi przesuwne z MDF-u lub płyty laminowanej – lekkie, poręczne i estetyczne. Mnogość ich wzorów i kolorów może niejedną osobę przysporzyć o zawrót głowy! Są one najtańszą alternatywą, która coraz częściej zyskuje na popularności.
Często modele te bywają uniwersalne w montażu – bez znaczenia jest strona drzwi, co jest znakomitą alternatywą dla ciągle niezdecydowanych osób!
Drzwi z płyty laminowanej cechują się bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną i cieplną, sprawdzając się w każdych warunkach. Mogą być one wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak aluminiowe wstawki czy też lustro, które optycznie powiększy nawet najmniejsze pomieszczenie. Mogą mieć one również tapicerowaną powierzchnie, która zapewnia dodatkowe wyciszenie wnętrz oraz piękny i niespotykany wygląd!

Czy drzwi przesuwne zapewniają odpowiednie wyciszenie? Tak! Wystarczy, tylko że dobrze je wybierzesz. Już wiesz jaki model drzwi przesuwnych będzie dla Ciebie odpowiedni? Odwiedź sklep internetowy mirjan24.pl gdzie znajdziesz największy wybór w najniższych cenach na rynku!  

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →