Tak unikniesz ukąszenia kleszcza! Prosty i skuteczny trik. Warto wiedzieć

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W końcu nadchodzą upragnione letnie dni. Oznacza to wakacyjny czas, moment w którym większość z nas uda się na tereny poza miejskie. Góry, jeziora, lasy zaczną być masowo oblegane przez turystów. Jednak i bez wyjeżdżania na wakacje, zwiększy się aktywność mieszkańców miast i miasteczek na świeżym powietrzu. Oznacza to również zwiększone ryzyko ugryzienia przez kleszcze. Jak chronić się przed kleszczami? Tu kilka prostych trików, które powinien znać każdy amator spacerów na łonie natury.

Czytaj też: Internauci zachwyceni tym co zrobił Polak! Sceny jak z serialu „Ranczo”. „Karma wraca!”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na rynku polskim jest wiele preparatów, które odstraszają skutecznie zarówno komary jak i kleszcze, jednak są to preparaty chemiczne i często drażniące skórę i oczy. Okazuje się, że matka natura również dała nam narzędzia dzięki którym możemy skutecznie chronić się przed tymi niezwykle małymi niebezpiecznymi żyjątkami.

Pamiętać należy, że kleszcze mogą powodować bardzo groźną i siejącą wielkie spustoszenie w organizmie boreliozę oraz odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Więc jeżeli ktoś nie jest do końca przekonany do stosowania chemicznych środków odstraszających te owady, polecamy zapoznać się z naturalnymi sposobami.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak chronić się przed kleszczami? Kilka prostych trików

Olejek Lawendowy daje przyjemny dla ludzkiego nosa zapach, jednak owady go nie znoszą. Warto skropić olejkiem lawendowym ubrania oraz natrzeć przeguby na ciele oraz miejsca takie jak szyja.

Drugim skutecznym sposobem na ochronę przed owadami jest olejek z trawy cytrynowej. Wciera się go w skórę. Odstrasza kleszcze oraz o czym mało kto wie, jest pomocny przy zwalczaniu wszy.

Olejek z eukaliptusa odstrasza wady oraz łagodzi dolegliwości wstępujące po ukąszeniach owadów. Kojące właściwości tej rośliny mają szerokie zastosowanie i działają zbawiennie na naszą skórę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Olejek cytrynowy nie należy do ulubionych prze owady specyfików. Natrzyj nim skórę i spryskaj ubrania, a owady będą trzymały się od ciebie z daleka.

Mięta Polej, olejek z mięty polej również jest bardzo skuteczny w odstraszaniu owadów w tym komarów i kleszczy. Wart je mieć zasadzone w ogrodzie oraz często spryskiwać nim ubrania. Delikatny miętowy zapach jest orzeźwiający ale owady go nie znoszą.

Jak chronić się przed kleszczami? Tu kilka prostych trików, które powinien znać każdy amator spacerów na łonie natury.
Jak chronić się przed kleszczami? Tu kilka prostych trików, które powinien znać każdy amator spacerów na łonie natury.

Źródło: Webniusy, Fotografia: Webniusy

Polecamy także:

To małżeństwo nie śpi ze sobą od 8 lat. Powód mocno zaskakuje…

Rozszyfrowano list opętanej zakonnicy sprzed 350 lat. Przerażająca treść

Nagle podczas pogrzebu stało się coś, czego nikt nie potrafi wyjaśnić. To nagranie obiega świat

Michał Wiśniewski naprawdę to powiedział! Zaczął gadać o… penisie

Seryjny morderca-kanibal zatrzymany. W domu na stole leżały szczątki, gdy policjanci zeszli do piwnicy byli przerażeni (Zdjęcia)

Przerażające nagranie. Kopnął staruszka w plecy i zrzucił do kanału, później śmiejąc się uciekł. Złapali go…

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →