Świat nauki w szoku! Tak naprawdę powstała Ziemia

Udostępnij:

Powstanie Ziemi i nowe fakty na ten temat, czyli jak naprawdę powstała Ziemia? Badania StarPlan pokazały nowe oblicze naszej planety, protoziemia powstała inaczej niż sądzono. Według badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że protoziemia, czyli matryca, z której uformowała się nasza planeta, powstała zdecydowanie szybciej niż było to wcześniej zakładane. Badacze twierdzą, że jej czas kształtowania się wyniósł zaledwie 5 mln lat. Do tych informacji odniósł się między innymi prof. Martin Schiller, główny autor badań.

Badania StarPlan pokazały nowe oblicze naszej planety, protoziemia powstała inaczej niż sądzono. Ostatnie badania wykonane przez Centre for Star and Planet Formation (StarPlan) w Kopenhadze zaskoczyły świat nauki. Wynika z nich między innymi nowy harmonogram tworzenia prekursora naszej planety, który potocznie nazywa się protoziemią. Badanie polegało na zmierzeniu izotopów żelaza w wybranych meteorytach. Na tej podstawie naukowcy wywnioskowali, że protoziemia powstała w około 5 mln lat. Warto zaznaczyć, że w skali astronomicznej jest to bardzo skrócony czas.

Powstanie Ziemi i najnowsze badania na ten temat, czyli jak powstała Ziemia?

Na dodatek według badaczy ziemia nie uformowała się poprzez losowe zderzanie się ze sobą większych obiektów w trakcie okresu kształtowania. W tym aspekcie najbardziej prawdopodobna jest wersja odnosząca się do teorii akumulacji pyłu kosmicznego.

Gdyby formacja Ziemi była przypadkowym procesem, w który po prostu różne obiekty się ze sobą zderzają, nigdy nie bylibyśmy w stanie porównać składu żelaza Ziemi tylko z jednym typem meteorytu. Dostalibyśmy mieszankę wszystkiego

– powiedział prof. Martin Schiller, główny autor badań.

Jedyną epoką w historii Układu Słonecznego, w której materiał podobny do chondrytów CI był łatwo dostępny w rejonach Ziemi, był okres istnienia dysku protoplanetarnego

– dodał prof. Schiller.

Z tych informacji można również wnioskować, że inne planety układu słonecznego mogły kształtować się znacznie szybciej.

Badania StarPlan pokazały nowe oblicze naszej planety, protoziemia powstała inaczej niż sądzono. Powstanie Ziemi - nowe fakty, czyli jak powstała Ziemia?
Ziemia/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy też:

Rusin wyrzucona z TVN? Widzowie zamarli

Powrót serialu Ranczo jest zagrożony – znamy powód

Okropne! Mąż upokorzył Felicjańską, wrzucił jej nagie zdjęcie na Insta

Dramat w życiu Żukowskiego. Został zmuszony do ostateczności

Córka Ewy Błaszczyk reaguje na terapię! Przełom po 20 latach?

Lubnauer zbłaźniła się u Mazurka. Ręce opadają

/powstanie ziemi nowe fakty

loading...
, ,