Mały samochód premium – czy warto go kupić

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Małe samochody to lekkie pojazdy, które dają radość z jazdy, doskonale nadają się do poruszania się po mieście, a nawet są idealne na pełne przygód wyprawy drogowe. Najbardziej imponujące małe samochody to celowa mieszanka sprytu i praktyczności, przy jednoczesnym zastosowaniu zaawansowanej technologii i zwinności prowadzenia. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten typ samochodu i na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Plusy małych samochodów

Lepsza ekonomia

Oczywiście, mniejszy samochód będzie miał lepszą gospodarkę i lepszą wydajność z tego samego rozmiaru silnika. Jednakże różnica może nie być tak wielka, jak wielu się wydaje.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Łatwiejsze do zaparkowania

Powszechnie uważa się, że małe samochody są łatwiejsze do zaparkowania niż duże samochody, zwłaszcza jeśli chodzi o parkowanie na ulicy. Samochody posiadające mniejsze rozmiary zazwyczaj cechują się większą zwinnością, co czyni je również nieco łatwiejszym do prowadzenia na ruchliwych drogach. Większy samochód ma również tendencję do bardziej płynnej jazdy, choć z kolei mniejszy samochód zwykle radzi sobie z większą zwinnością.

Łatwiejszy przeskok z małego samochodu do dużego

O wiele łatwiej jest przejść z jazdy małym samochodem do dużego samochodu niż z dużego auta do tego o mniejszych rozmiarach. Pierwszym kierowcom, na przykład, zwykle zaleca się zakup małego samochodu przed zakupem dużego samochodu. Eksperci polecają początkującym kierowcom zakup modeli takich jak Ford Ka, Ford Fiesta i Ford Focus ze względu na niskie koszty eksploatacji, przyzwoitą przestrzeń i niezawodność.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mniejsze auta są tańsze

Nic dziwnego, że małe samochody są tańsze w zakupie niż duże, ponieważ do produkcji większych samochodów potrzeba więcej surowców. Niższe koszty podatków, ubezpieczenia i paliwa oznaczają również, że mniejsze samochody są ogólnie bardziej przystępne cenowo niż większe.

Przy wyborze małego używanego samochodu warto abyś zapoznał się z jego historią. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony checkcardna.com

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie?

Nie można przecenić znaczenia sporządzenia listy życzeń samochodu, aby pomóc określić, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli ekonomia paliwowa jest na szczycie Twojej listy, na szczęście jest ona ściśle związana z małymi samochodami o niskiej masie, ale jednocześnie mniejszy nie zawsze oznacza lepszy. Niektóre małe samochody mają silniki trzycylindrowe, aby zwiększyć współczynnik efektywności paliwowej, ale te z silnikiem czterocylindrowym są bardziej funkcjonalne. Nowsze modele z sześcioma lub więcej automatycznymi prędkościami również będą wspierać ogólną wydajność małego samochodu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kompaktowe czy subkompaktowe?

Samochody kompaktowe są nieco mniejsze niż średniej wielkości i są przeznaczone dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego miejsca do siedzenia lub przestrzeni ładunkowej. Oferują one przyzwoitą moc, a większość z nich ma czterocylindrowy silnik. Subkompaktowe samochody są jeszcze mniejsze. Najlepsze samochody subkompaktowe mają sportowy charakter i zapewniają płynną jazdę.

Kupując samochód zwróć uwagę na jego numer VIN. Odkodować go możesz za pośrednictwem tych narzędzi: bestvindecoder.com

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →