Niesamowite odkrycie na dnie jeziora! Naukowcy: “To cud!”

Naukowcy natrafili na tajemnicze znalezisko na dnie jeziora Wan w Turcji. Mówią nawet o cudzie, bo już raz eksplorowali tę okolicę, ale widoczne nie zeszli wystarczająco nisko.

Antyczne zabudowania pochodzą z epiki brązu i zostały wybudowane przez cywilizację Urartu.
Liczące 3000 lat podwodne ruiny dawnej fortyfikacji są świetnie zachowane. Mur ciągnie się przez ok. kilometr, a jego ściany są grube i wysokie na ok. 4 m.

Takie znalezisko na dnie największego naturalnego akwenu w Turcji to przełomowe odkrycie. Poziom wody w tym jeziorze był w epoce brązu o setki metrów niższy.

Leżała tam stolica stolica królestwa Urartu , a okolica zamieszkiwana była przez lokalne społeczności. Starożytne państw rozciągało się od Morza Czarnego po Morze Kaspijskie, na terenie między dzisiejszą Turcją, Armenią i Iranem.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →