Ośrodek dla zwyrodnialców w Gostyninie. Tak mieszkają najgorsi pedofile, mordercy i gwałciciele

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Ośrodek dla zwyrodnialców”, tak go nazywają. Zsyłani tam są najgorsi z możliwych przestępców. Siedzą tam również Pękalski oraz Trynkiewicz. Jak na początku wyglądał ośrodek?

Zobacz również: Nagle podczas pogrzebu stało się coś, czego nikt nie potrafi wyjaśnić. To nagranie obiega świat

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przebywają tu między innymi Trynkiewicz i Pękalski czyli tzw. Wampir z Bytowa. Mordercy, pedofile, gwałciciele bez szans na resocjalizację. Fakt24 udał się tam z kamera i pokazał jak żyją najgorsi zwyrodnialcy o jakich usłyszała Polska.Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej (ROPS) w Gostyninie otacza 5-metrowy mur. Ale za nim traci się poczucie przebywania w miejscu dla zwyrodnialców. Bardziej wygląda tam jak w ośrodku wypoczynkowym.

Ośrodek znajduje się na powierzchni 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. Powstał w 1998 r. i był pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Dyrekcja udostępnia dane, według których miesięczny koszt utrzymania jednego skazańca wynosi 1700 zł. Oprócz spacerniaka na którym przebywają “pensjonariusze” (tak się ich tu nazywa) jest wiele innych dogodności. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Ci, którzy wolą spędzać czas w sposób bardziej aktywny, mają do dyspozycji boisko do siatkówki, boisko do kometki, stół do ping-ponga i boisko do koszykówki –wylicza Paweł Namysław, kierownik biura ochrony. – W okresie wiosennym i letnim pacjenci mogą też zrobić sobie grilla – dodaje.

„Ośrodek dla zwyrodnialców” Wnętrze budynku

Trzy oddziały rehabilitacyjno-lecznicze. Obecnie przebywa tam 15 pacjentów-przestępców, w całym ośrodku jest ich znacznie więcej. Mają na koncie najcięższe zbrodnie, a w trakcie trwania procesu udowodniono im niepoczytalność. Z uwagi na ryzyko, że ponownie kogoś skrzywdzą, zostali skierowani przez sąd na leczenie w placówce zamkniętej. W jakiej rzeczywistości na co dzień funkcjonują?

Warto wspomnieć, że ostatnio ośrodek zaczyna być mocno przepełniony. Osadzeni składają wnioski odszkodowanie za przebywanie w przeludnionych pokojach. W ośrodku dla groźnych przestępców w Gostyninie jest 60 miejsc, bywało jednak tak, że przebywało tam ponad 100 pacjentów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szpitalne oddziały i pokoje przestępców wymalowano w żywe kolory. Na korytarzach wiszą obrazy autorstwa osób zamieszkujących ośrodek. W każdym pomieszczeniu jest monitoring obsługiwany przez strażników. Dla agresywnych pacjentów przewidziana jest izolatka. Trafiają tam ci, którzy tracą nad sobą kontrolę.

Czytaj też: To małżeństwo nie śpi ze sobą od 8 lat. Powód mocno zaskakuje…

– W takiej sytuacji potrzebnych jest pięciu sanitariuszy, którzy za pomocą pasów unieruchamiają agresywnego pacjenta na łóżku. Maksymalny czas pobytu w izolatce to cztery godziny – wyjaśnia jeden z pracujących w ośrodku sanitariuszy.

Poza oddziałami znajduje się Pracownia Terapii Zajęciowej i Rekreacji, gdzie odbywają się zajęcia z artoterapii oraz zajęcia sportowe. Część pacjentów koncentruje się na malarstwie lub modelarstwie, a inni jeżdżą na rowerkach lub grają w piłkarzyki. – relacjonuje FAKT.pl

– W pracowniach nie może być żadnych niebezpiecznych materiałów. Nawet kleje muszą być nieszkodliwe, żeby pacjent nie mógł się nimi zatruć. Na wyposażeniu nie mamy żadnych substancji łatwopalnych, ani ostrych przedmiotów. Pacjenci korzystają z plastikowych nożyczek dla dzieci – tłumaczy Piotr Osmolak, kierownik Pracowni Terapii Zajęciowej.

Co jeszcze? Pacjenci mogą korzystać z kawiarenki i biblioteki. W wolnych chwilach pacjenci z konsoli do gier, komputerów i korzystają z internetu.

Najgroźniejsi mieszkańcy ośrodka w Gostyninie, Pękalski i Trynkiewicz

Pierwszą osobą, która trafiła tu na mocy ustawy o izolacji najgroźniejszych przestępców, był Mariusz Trynkiewicz, znany również jako „szatan z Piotrkowa”. W 1989 r. pedofil został skazany na karę śmierci za zabójstwo czterech chłopców. Poźniej na mocy amnestii wyrok zamieniono na karę 25 lat więzienia. W ośrodku w Gostyninie pedofil przebywa bezterminowo. – relacjonuje FAKT.

https://www.youtube.com/watch?v=jiujOP9Q2qk

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy również:

Po „Bolku” wychodzi prawda o Tusku. Oto co były premier robił już od lat 80! (foto)

10 najbardziej PRZERAŻAJĄCYCH eksperymentów jakie przeprowadził człowiek! 18+ (zdjęcia)

Dziecko płakało, zjawił się pies i zrobił coś niesamowitego. Wszystko się nagrało

Syn Krawczyka zaczął śpiewać na ulicy piosenki ojca. Ludzie przystawali jak wryci

Przekopywał ogródek, nagle uderzył w coś twardego. Gdy zobaczył co to, zamarł z przerażenia

Nagranie ujawniło jak zginął 4-letni chłopczyk. Przerażająca zbrodnia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →