Skrywała ten sekret przez lata! Teraz przerwała milczenie. Płakała na oczach milionów! Wpadła przez głupotę…

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

24 lata po głośnym ataku na sportową rywalkę Tonya Harding wyznała, że wiedziała o zamiarach swojego męża. Łyżwiarka figurowa, której historia zostanie wkrótce przedstawiona w filmie „I, Tonya” z Margot Robbie w roli głównej, była skazana za udział w spisku. Ale dotyczas utrzymywała, że nie miała nic wspólnego z napaścią na konkurentkę.

W najnowszej zapowiedzi dokumentalnego programu „Truth and Lies: The Tonya Harding Story”, 47-letnia była łyżwiarka figurowa wspomniała, że miesiąc przed zaatakowaniem Nancy Kerrigan wiedziała o zamiarach swojego męża. Jak podaje „RadarOnline”, Harding usłyszała rozmowę, w której mężczyzna chciał wyeliminować rywalkę żony i w ten sposób pomóc jej zdobyć olimpijskie złoto.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oficjalnie mówiło się, że mąż sportsmenki i ochroniarz zlecili atak na jej rywalkę Nancy Kerrigan. Gdy sprawa wyszła na jaw, mężczyźni trafili za kratki, a Amerykański Związek Łyżwiarski ukarał Harding dożywotnim zakazem startów.

Ta historia stała się kanwą dla filmu fabularnego „I, Tonya”, który trafi do polskich kin 2 marca.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Do ataku doszło 6 stycznia 1994 r., tuż przed igrzyskami w Norwegii. 22-letni Shane Stant, wynajęty przez ówczesnego męża Harding podszedł do Nancy Kerrigan po treningu i zaatakował metalowym prętem jej kolano.

FBI oraz media szybko domyślili się, że za atakiem mogła stać jej rywalka Tonya Harding. Cała trójka wpadła jednak z powodu głupoty. Jedna z mieszkanek Portland znalazła w koszu na śmieci ich notes, w którym były zapisane notatki dotyczące planowanego ataku. Dzięki tym dowodom sąd nie miał żadnych wątpliwości. Mąż Harding, ochroniarz i jego znajomy trafili do więzienia, ona sama została skazana na trzy lata w zawieszeniu.

Na szczęście noga Kerrigan nie została złamana. Łyżwiarka z ataku wyszła tylko poobijana i udało jej się wystartować w igrzyskach w Norwegii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Harding podczas zawodów puściły nerwy, skończyła jako ósma, rozpłakała się na oczach milionów.

Można powiedzieć, że dobro zwyciężyło, bo Kerrigan wywalczyła srebro.

Wkrótce po igrzyskach Harding została ukarana przez Amerykański Związek Łyżwiarski dożywotnim zakazem startów. Po przymusowym zakończeniu kariery sportowej imała się różnych aktywności, próbowała nawet boksu, ale nie uchroniło ją to przed alkoholizmem i depresją.

Niedługo po incydencie “Penthouse” wypuścił sekstaśmę Harding, nagraną rzekomo po jej ślubie z mężem Jeffem Gilloolyem. Za nagranie miała dostać 200 tys. dol. plus zyski z praw autorskich. Taśma cieszyła się dużym powodzeniem, ale po nieudanych występach na ringu, jej kariera skończyła się na dobre.

【誰是 #坦雅哈婷 (#TonyaHarding)❓】 [全名]Tonya Maxene Harding [前職業]美國女子花式溜冰運動員 [個人成就] 女子溜冰史上第1️⃣位美國運動員在比賽中完成三周半跳(Triple Axel) [罪名]包庇前夫襲擊另外一位美國溜冰選手 #南茜克里根 [懲罰]3年緩刑、500小時社區服務與16萬美元的罰款/被取消1994年美國花式溜冰錦標賽女子單人花式溜冰冠軍名銜/美國花樣滑冰協會處分終身禁賽 [真相]❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓ 《#冰之驕女》 1月18日|八卦話題 優先場現正開售 ================== ?優先場預售? MCL院線►http://bit.ly/2j8K925 UA院線►http://bit.ly/2kEKOZm ================== 網上獨家前導預告►https://youtu.be/ZhvtSCQENmY 終極預告►https://youtu.be/qYUnZLI08lg ================== #ITonya #MargotRobbie #AllisonJanney #SebastianStan #MckennaGrace #JulianneNicholson #TonyaHarding #NancyKerrigan #瑪歌羅比 #愛麗遜珍妮 #施巴斯坦史丹

A post shared by UA FILMS (@uafilms) on

Film „I, Tonya” z Margot Robbie (na zdjęciu) w roli tytułowej trafi do polskich kin 2 marca, ale już od kilku miesięcy robi furorę na festiwalach filmowych. Obraz zdobył szereg nagród i nominacji, w tym trzy do Złotego Globu.

Obok gwiazdy „Wilka z Wall Street” i „Legionu samobójców” w obsadzie znaleźli się m.in. Sebastian Stan, Allison Janney i Bobby Cannavale.

W fotelu reżysera zasiadł Craig Gillespie („Czas próby”), a scenariusz napisał Steven Rogers, znany z komedii romantycznych „P.S. Kocham cię”, „Kate i Leopold” czy „Kochajmy się od święta”.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →