Skóra, ekoskóra, a może obicie materiałowe? Jakie krzesła najlepiej sprawdzą się w biurze?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie od dziś pewne jest to, że najlepsze krzesła biurowe, to te tanie krzesła obrotowe, bo większość biur na całym świecie urządza się tanio. Mowa tu dokładnie o tym, że na typowe biuro trzeba wydać raczej niewiele i wybrać opcję trwałą, jeśli chodzi o całe umeblowanie, bo dobrze jest zainwestować niewiele w tego typu umeblowanie, ale też powinno ono przetrwać długie lata.

Czy ekoskóra to ta gorsza opcja?

W przypadku krzesła obrotowego ekoskóra nie zawsze jest opcją dostatecznie trwałą, bo ten typ obicia jest stosowany i w przypadku mebli i w przypadku tapicerek samochodowych. Ten pierwszy rodzaj zazwyczaj uznaje się za mniej wytrzymały, bo w przypadku mebli domowych temperatury są zazwyczaj pokojowymi, a typowe auto na słońcu może nagrzać się dość intensywnie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wiele znaczy też i to, że o ekoskórach więcej wiedzą ludzie zawodowo naprawiający tapicerki, czyli oni już po tym pierwszym zerknięciu na daną ekoskórę doskonale wiedzą o tym, że takowa zużyje się dość szybko. Wiedzy tej raczej nie ma taki typowy nabywca i dlatego właśnie niektórzy tapicerzy prowadzą blogi o ekoskórach, a konkretniej o tym, jak się one zużywają w sensie mechanicznym, bo w przypadku mebli siada się na tym materiale i zużywa się go. Zużywa go rzecz jasna samo tarcie ubrań konkretnej osoby lub osób.

Czy skóra naturalna to bardzo trwała opcja?

Skóra naturalna tworząca tapicerkę krzesła obrotowego w biurze to zapewne opcja dla jednego z kierowników, bo krzesło z tego typu tapicerką nie jest opcją tanią. Kluczowe znaczenie ma też i to, że większość modeli ma tapicerkę z jakiejś nowoczesnej tkaniny i konstrukcję z galwanizowanej stali. W tym rzecz jasna tkwi główny atut modeli tego typu. Mowa tu rzecz jasna o okazyjnej cenie, a ona jest ważną, gdy tanio chcemy umeblować sto biurowych stanowisk pracy, w których przypadku tylko kilka ma wyglądać ciekawiej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tymi ciekawszymi są obrotowe krzesła kierowników. One mają wartościową czarną skórzaną tapicerkę, która na dokładkę wolno się zużywa, bo wykonano ją perfekcyjnie. Na dokładkę można ja też zaimpregnować, czyli zabezpieczyć przed nasiąkaniem słodkimi napojami i tłustymi sosami. Pozornie wydaje się to być bez znaczenia, ale dość wielu z nas posila się na stanowisku pracy.

Tapicerka z tkaniny

Tapicerki materiałowe, czyli tapicerki z tkanin na krzesłach obrotowych, czyli na tych tanich i często sprzedawanych modelach to rzecz jasna nie to samo, co tapicerki sprzed kilkunastu lat. Obecnie te tapicerki z tkanin nie zużywają się zbyt szybko i co równie istotne łatwiej się takowe czyści. Dlatego doskonale się nadają do biura, które na dokładkę musi być też umeblowanym tanio. W praktyce oznacza to tanie meble z płyty meblowej i tanie krzesła biurowe obrotowe na kółkach.

Alternatywą dla nich mogą być drogie krzesła anatomiczne, które także mają materiałową tapicerkę, ale są drogie głównie ze względu na to, że właściwie podpierają plecy, czyli tak by kręgosłup osoby pracującej na siedząco się nie męczył. Minusem tej opcji jest jej cena i dlatego na tego typu krzesło biurowe decydują się nieliczni, bo tylko nieliczni wydają więcej i to w przypadku prywatnego gabinetu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →