Słodki przysmak na walentynki

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Walentynki nadchodzą wielkimi krokami i wielu z nas zaczęło już poszukiwać odpowiednich upominków, którymi będzie można obdarować ukochanych. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę, wybierając prezent właśnie na ten wyjątkowy dzień? Oprócz klasycznych podarunków idealnym pomysłem wydają się czekoladki. Popatrzmy bliżej, spośród jakich najciekawszych propozycji możemy wybierać.

Długa tradycja walentynek

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Myśląc o walentynkach, zazwyczaj kojarzymy je ze współczesnym, kolorowym świętem zakochanych, które swoją nazwę zaczerpnęło od świętego walentego, które wspomnienie obchodzone jest w kościele katolickim właśnie tego dnia.

Jednak jego korzenie możemy wiązać ze znacznie starszymi obrzędami, wywodzącymi się jeszcze z czasów rzymskich. W tym okresie bowiem wypadały Luperkalia, czyli uroczystości na cześć Junony, bogini kobiet i małżeństwa, a także zbieżnym terminowo zwyczajem, który polegał na szukaniu wybranki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dziś jednak nawiązania do starożytnego Rzymu praktycznie nie są zauważalne w naszych obchodach walentynek. Święto zakochanych nabrało swojego własnego charakteru, pełnego miłych chwil, radości i oczywiście upominków.

Najpopularniejsze upominki z okazji walentynek

Ze względu na to, że stan zakochania i miłości kojarzą nam się z określoną symboliką, w upominkach dedykowanych na dzień świętego walentego dominują serduszka oraz różowo-czerwona kolorystyka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Panie często otrzymują w tym dniu drobne akcesoria, które będą codziennie przypominać im o wyjątkowo spędzonym dniu. Mogą to być kubeczki czy filiżanki z walentynkowym motywem, poduszki, stojaczki i kasetki biżuterię, czy pluszowe misie.

Mężczyźni również nierzadko obdarowywani są kubkami czy kuflami, ewentualnie akcesoriami, które będą dla nich jednocześnie przydatne w codziennych zajęciach, jak i przypominające o dniu zakochanych. Wiele kobiet pamięta także, że ich partnerzy uwielbiają słodycze i własnoręcznie przygotowuje dla nich przysmaki w kształcie serduszek.

Słodycze, które zachwycą smakiem i wyglądem

Jednak nie tylko własnoręcznie wykonane przysmaki mogą być idealnym podarunkiem na walentynki. Można sięgnąć także po te, które zostały przygotowane przez profesjonalistów właśnie na tę okazję. Ciekawym pomysłem mogą okazać się między innymi ręcznie robione czekoladki, dostępne pod adresem: https://chocolito.pl/34-czekoladki-na-walentynki.

Są przygotowywane z najlepszych składników, dzięki czemu zachwycają smakiem, a kunszt ich wykonania dodaje im elegancji i uroku. Jednocześnie zaskakują kształtami i motywami, które nawiązują do dnia zakochanych, a jednocześnie do indywidualnych upodobań obdarowanej osoby. Przykładowo, dla kobiet, które na pewno cenią sobie piękny wygląd, idealnym wyborem może okazać się zestaw czekoladek w kształcie pomadek do ust lub lakierów do paznokci. Jednocześnie będzie zabawnym, nietypowym i przede wszystkim słodkim upominkiem, dzięki czemu jeszcze bardziej rozweseli ten dzień.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →