Streaming – co to jest i jakie aplikacje warto znać?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Streaming z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i to nie tylko wśród osób, które cenią sobie filmy, seriale, dokumenty lub wydarzenia sportowe. Czym jest streaming i jakie aplikacje warto zainstalować na swoich urządzeniach, by liczyć na maksymalny poziom rozrywki?

Czym jest streaming?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Streaming jest skrótem od strumieniowego przesyłania danych. Technologia przesyłania strumieniowego korzysta z buforu danych na urządzeniu użytkownika. Dane przechowywane są na nim tymczasowo, a pod koniec każdej sesji przesyłania strumieniowego taki bufor zostaje automatycznie usunięty. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której cały plik filmu pobierany jest na urządzenie. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na dysku urządzenia, a dostęp do treści jest ograniczony. Streamingowe przesyłanie danych wykorzystuje między innymi telewizja online. Dzięki temu tradycyjne kanały TV możemy oglądać na żywo również na komputerze, tablecie lub smartfonie, gdziekolwiek jesteśmy. To świetny sposób na zabicie nudy podczas podróży, oczekiwania w kolejce, ale także w domu.

INEA Online TV – telewizja online w zasięgu ręki

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Swoją własną aplikację do streamingu udostępnia większość operatorów telewizji. Warto zwrócić uwagę na ofertę telewizji online popularnego operatora INEA. Aplikacja INEA Online TV jest dostępna dla klientów tradycyjnej telewizji HIWAY. Po zalogowaniu się zyskujemy dostęp do 100 kanałów na żywo, które możemy uruchomić aż na trzech urządzeniach jednocześnie. Dzięki temu z takiego rozwiązania jak telewizja online skorzystają wszyscy domownicy. Dzieci mogą obejrzeć ulubione kreskówki lub program popularnonaukowy, a rodzice kolejny sezon wciągającego serialu lub najnowsze rozgrywki sportowe. Aplikacji INEA Online TV można używać na dowolnym urządzeniu – komputerze lub laptopie, w dowolnej przeglądarce, tablecie lub smartfonie z systemem Android i iOS.

YouTube i Twitch – platformy streamingowe, również do prowadzenia transmisji na żywo

Nie wszystkie na co dzień oglądane przez nas programy dostępne są w telewizji. Dużym hitem są obecnie serwisy streamingowe, na których użytkownicy umieszczają własne treści wideo. Tysiące kanałów tematycznych dostępnych w serwisach, sprawiają, że każdy znajdzie filmy i programy dopasowane do swoich zainteresowań. Przykładem takiego serwisu jest prawdziwy gigant należący do Google – YouTube, na którym użytkownicy tworzą własną społeczność udostępniając treści wideo i audio. Często również w czasie rzeczywistym, aby prowadzić dla swoich widzów transmisje na żywo i pozostać z nimi w kontakcie na bieżąco. Platformą streamingową, która najczęściej wykorzystuje tzw. live streaming jest Twitch – serwis skupiający się głównie na transmisji gier komputerowych, a także rozgrywek e-sportu. Według danych Twitcha, stronę każdego dnia odwiedza ponad 10 milionów użytkowników, aby na żywo oglądać gry wideo i rozmawiać na ich temat z nadawcami treści.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CANAL + i HBO GO – filmy i seriale na życzenie

Inną formą streamingu jest tzw. wideo na życzenie (VOD) dostępne po pobraniu aplikacji na wybrane urządzenia. Użytkownicy VOD mają możliwość obejrzenia treści w dowolnej chwili i skorzystania z rozbudowanej oferty filmów oraz seriali różnych gatunków, także tych, które miały premierę stosunkowo niedawno. Bogatą bibliotekę filmów i seriali na życzenie udostępniają nadawcy, tacy jak HBO i CANAL+. W serwisach streamingowych znajdziemy ich własne produkcje oraz filmy i seriale udostępniane na zasadzie licencji. Korzystanie z serwisów wymaga optymalnego łącza internetowego o prędkości co najmniej 2 Mb/s. Dostęp do treści uzyskamy po pobraniu aplikacji na wybrane urządzenia, założeniu konta i wykupieniu abonamentu. Niektóre serwisy VOD zapewniają dostęp do filmów i seriali bezpłatnie przez pierwszy miesiąc.

Streaming zapewnia wysoki poziom rozrywki, ułatwiając dostęp do ulubionych lub wyczekiwanych treści. Niezależnie od urządzenia, z jakiego korzystamy i aktualnego miejsca pobytu, możemy oglądać filmy i seriale na platformach streamingowych, w serwisach VOD lub telewizji online na żywo. Zyskując dostęp do bogatej biblioteki treści każdego z nich, na pewno nie będziemy się nudzić.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →