To już powstanie! Europejskie miasto płonie

Udostępnij:

Zamieszki w Barcelonie: Bardzo gorąca sytuacja jest aktualnie w Barcelonie oraz pobliskich miejscowościach. Z powodu aresztu dla władz regionu odpowiedzialnych za referendum niepodległościowe z 2017 roku, rząd z Madrytu podjął decyzję o ich aresztowaniu,  co było punktem kulminacyjnym konfliktu i zamieszek.

Mieszkańcy Barcelony po wycofaniu się z dotychczas zajmowanych pozycji przy Via Laietana rozpoczęli tworzenie nowych barykad z koszy na śmieci, znaków drogowych oraz słupów sygnalizacji świetlnej, które wyrywali z chodników. Starcia ze służbami są tam na porządku dziennym.

Czytaj też: Doda zdradza tajemnice swojej diety. Efekt robi wrażenie

Starcia z policją przy Via Laietana rozpoczęły się późnym popołudniem w czasie, kiedy w innej części Barcelony odbywała się pokojowa manifestacja Katalończyków przeciwko skazaniu przez Sąd Najwyższy 9 regionalnych polityków na 9-13 lat więzienia za organizację referendum niepodległościowego w 2017 r. W marszu tym uczestniczyło w stolicy Katalonii ponad pół miliona osób.

– czytamy na portalu wPolityce.

Zamieszki w Barcelonie, miasto płonie!

Zamieszki w Barcelonie: Bardzo gorąca sytuacja jest aktualnie w Barcelonie oraz pobliskich miejscowościach z powodu aresztu dla władz regionu.
Zamieszki w Barcelonie: Bardzo gorąca sytuacja jest aktualnie w Barcelonie oraz pobliskich miejscowościach z powodu aresztu dla władz regionu.

Na obecną chwilę w całej sprawie nie zamierza reagować Unia Europejska. Władze w Brukseli podtrzymują swoje stanowisko,  iż jest to spór wewnętrzny, którego złagodzenie leży wyłącznie w kompetencji władz Hiszpanii.

Zobacz również: Anna Mucha pokazała stanowczo za dużo! Piersi w pełnej okazałości

źródło: Twitter

Polecamy:

Roxie Węgiel poświęca to dla kariery. Co na to jej rodzice?!
Doda pokazała to Insta! Ludzie nie mieli dla niej litości
Michał Wiśniewski i byłe żony. Nie uwierzysz co o nim mówią!
Olbrzymia wpadka Kurdej Szatan. Co ona na siebie założyła?!
Kontrowersje w „Twoja twarz brzmi znajomo”. Fani wściekli

, , , ,