Nagle Renata Pałys powiedziała to na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki. Niesamowite
Renata Pałys
W czwartek, 13 czerwca, w Legnicy odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej przede wszystkim z roli Halinki w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. Aktorka zmarła w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie. Na uroczystości pogrzebowej obecni byli rodzina, przyjaciele oraz koledzy z planu serialu, w tym Renata Pałys, która przez ponad dwie dekady współpracowała z Kipiel-Sztuką. Pałys wygłosiła poruszającą przemowę, która wzruszyła wszystkich zebranych.

Renata Pałys wspomina Marzenę Kipiel-Sztukę

Renata Pałys, odtwórczyni roli Paździochowej w „Świecie według Kiepskich”, była jedną z pierwszych osób, które przekazały smutną wiadomość o śmierci Kipiel-Sztuki. Aktorka odwiedziła Marzenę dzień przed jej odejściem, co sprawiło, że jej przemowa była szczególnie osobista i pełna emocji. „Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego 'Świata według Kiepskich’. Poznałam ją tu, w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ją na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne sceny były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować” – mówiła Pałys.

Marzena Kipiel-Sztuka: Aktorka o wielkim talencie

Marzena Kipiel-Sztuka zyskała popularność i sympatię widzów dzięki swojej roli w „Świecie według Kiepskich”, gdzie wcielała się w postać Halinki. Jej naturalny talent aktorski oraz niezwykła charyzma sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego serialu. „Marzena była wyjątkową osobą. Jej talent i zaangażowanie w każdą rolę były niezwykłe. Zawsze dawała z siebie wszystko, co czyniło ją nie tylko świetną aktorką, ale i wspaniałym człowiekiem” – dodała Pałys.

Wzruszająca ceremonia pożegnalna

Pogrzeb w Legnicy był przepełniony emocjami. Wszyscy zebrani wspominali Marzenę jako osobę pełną życia, humoru i ciepła. Jej odejście pozostawiło wielką pustkę w sercach bliskich oraz fanów. Przemowa Renaty Pałys była jednym z najbardziej wzruszających momentów ceremonii. Jej słowa oddały głęboką więź, która łączyła ją z Marzeną Kipiel-Sztuką, oraz wielką stratę, jaką jej odejście stanowi dla polskiej sceny aktorskiej. Marzena Kipiel-Sztuka zostanie zapamiętana jako wybitna aktorka, której wkład w polską kulturę pozostanie nieoceniony. Jej postać w „Świecie według Kiepskich” na zawsze będzie w pamięci widzów. Źródło: AKPA, Polsat News Zobacz również: