Świat nauki wstrzymał oddech! Kolejna tajemnica grobu Jezusa odkryta!

Naukowcom udało się ustalić wiek zaprawy marmurowej płyty, która przykrywa wapienną jaskinię uznawaną za grób Jezusa.

Zaprawa wokół płyty powstała w okresie cesarza Konstantyna.Panował on w Rzymie w IV wieku. Testy chemiczne pomogły ustalić datę i w ten sposób rozwikłana została jedna z zagadeknurtująca archeologów od dłuższego czasu” – podaje National Geographic.

Od lat archeologów nurtowało pytanie: „Czy kościół Grobu Bożego jest “we właściwym miejscu”.

Jak wiadomo Cesarz Konstantyn wysłał ekspedycję do Jerozolimy, która miała odnaleźć grób Jezusa.

Dzięki najnowszym ustaleniom archeologów z dużym prawdopodobieństwem można potwierdzić, że jest to ta sama jaskinia, do której dotarła ekspedycja cesarza. Później nad nią wybudowano kościół.

Nie ma jednak naukowych dowodów, iż w wapiennej jaskini jest ktokolwiek pochowany. W tradycji Kościoła katolickiego uznaje się to miejsce za grób Jezusa, któryzostał otwarty po raz pierwszy od wieków w październiku 2016 roku.

Kaplica otaczająca przeszła gruntowną renowację wykonaną przez zespół specjalistów z Narodowej Politechniki Ateńskiej. To właśnie wtedy pobrano próbki zaprawy, a teraz ogłoszono wyniki analizy.

Rok temu po otwarciu jaskini naukowcy odnaleźli pod marmurową płytą znajdowała się kolejna, spękana oraz połamana. Leżała bezpośrednio na wapiennym “łożu pogrzebowym”.

Archeolodzy uważają, iż jest to dowód na to, że wcześniej stała tu rzymska świątynia. Byłoby to zgodne z relacją z wyprawy wysłanników cesarza Konstantyna do Jerozolimy.