NASA przekazała Polsce zdjęcia satelitarne z 10 kwietnia 2010! „To zmieni obraz tej katastrofy”!

Udostępnij:

 

Prawo i Sprawiedliwość – zgodnie z zapowiedziami – chce rzetelnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tragedii pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010. Pomóc Polsce chce Łotwa i NASA. Jak się okazuje, Łotysze przekazali naszemu rządowi dobrej jakości materiał audio, a Amerykanie zdjęcia z satelity.

W programie „W punkt” w TV Republika prof. Wiesław Binienda, naukowiec i członek podkomisji smoleńskiej zdradził jakie konkretnie zdjęcia zostały przekazane.

Naukowiec zdradził, że mogą one zmienić dotychczasowy obraz katastrofy znany z oficjalnych raportów. Zasugerował, że pozyskane fotografie będą niezbitym dowodem na to, o co od dawna podejrzewano Rosjan.

– Służby amerykańskie przekazały podkomisji smoleńskiej zdjęcia, które dowodzą, że Rosjanie przenosili po katastrofie części wraku Tu-154 – mówił Binieda.

Przypomnijmy, że autorzy raportu Millera – po publikacjach m.in. w „Gazecie Polskiej” – przyznali jak dotąd, że Rosjanie przenieśli jeden element samolotu.

Chodzi o lewy statecznik samolotu, który przemieszczono o 50 m w kierunku centrum miejsca katastrofy, co widać przy porównaniu zdjęć satelitarnych z 11 i 12 kwietnia 2010 r. Przeniesienia dokonali eksperci MAK. Dlaczego?

Jak dodaje prof. Binienda, poprzedni rząd (PO-PSL) też mógł pozyskać te materiały, ale…

…CZYTAJ WIĘCEJ…

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *