Jeżeli korzystasz z tej funkcji, Netflix zablokuje Ci konto! Polacy są traktowani gorzej od niewolników. „To dyskryminacja!”

Udostępnij:

Polska ma jedną z najgorszych ofert Netfliksa na świecie. Więcej od nas płacą tylko Norwegowie, ale to my mamy najmniej filmów. W takich realiach popularne jest korzystanie z VPN-ów, te są jednak blokowane przez serwis.

Łącząc się z internetem przez VPN, czyli Virtual Private Network, po pierwsze ukrywamy swoją działalność przed potencjalnymi podglądaczami, a po drugie ukrywamy naszą lokalizację. Właśnie ta druga właściwość jest wykorzystywania, do obchodzenia m.in. przez Polaków ograniczeń i zabezpieczeń Netfliksa. Jest ona też niezgodna z regulaminem serwisu i może skutkować wyłączeniem do niego dostępu.

Netflix jak „chemia z Niemiec”. Mało, drogo i gorzej niż za granicą

Różnice w bibliotekach serwisu nie wynikają z widzimisię dyrektorów. To przede wszystkim kwestia licencji i pozwoleń. Jednak niezależnie od powodu ludzie chcą oglądać swoje ulubione filmy i seriale, a jeśli nie mogą robić tego legalnie, to znajdą drogę na około. Sposobem Polaków stało się kupowanie dostępu do amerykańskiej wersji Netfliksa (który ma największą bibliotekę) i łączenie się z serwisem przez VPN. Dlaczego przez VPN? Bo Netlfix blokuje dostęp do usługi z innego kraju niż ten w którym znajduje się użytkownik – to też kwestia umów i licencji.

Raport o blokowaniu VPN-ów przez Netlfiksa

W walce o dotrzymanie umów ze studiami filmowymi i dystrybutorami Netflix zaczął blokować także połączenia przez VPN-y. Eksperci portalu Comparitech.com przetestowali 59 najpopularniejszych VPN-ów w 30 krajach i sporządzili listę tych, które mogą odblokować dostęp do amerykańskiego Netfliksa (bo ten jest najbardziej pożądany).

Z Polski jedynie…

>>>CZYTAJ DALEJ<<<