W tym mieście nie odbędzie się finał WOŚP. To cicha zasługa rządu

Udostępnij:

Jerzy Owsiak w ostatnim czasie nie ma łatwego życia. Względem lidera WOŚP narastają ataki ze wszystkich praktycznie stron. Nie dawno informowaliśmy o wpisie założyciela komunikatora “Gadu Gadu”, który wprost określił Owsiaka mianem “Pasożyta polskiej służby zdrowia”. Nie jest to jedyna tego typu opinia.

Pieniądze zebrane przez WOŚP od lat budzą wiele kontrowersji. Najbardziej zastanawiająca jest jednak kwestia dotycząca finansowania z tych środków takich fundacji jak “Złoty Melon” oraz “Mrówka Cała”, które należą do rodziny Owsiaków i co roku zyskują gigantyczne pieniądze.

Sam wkład w szpitale ze strony organizacji WOŚP wynosi niecałe 0.01%.

Teraz Jerzy Owsiak ma kolejny problem. W jednym z największych miast Polski nie odbędzie się finał WOŚP. Powód jest jeden – niedziela bez handlu.

Dokładnie chodzi o Lublin, gdzie do tej pory impreza WOŚP była organizowana w jednej, z miejscowych galerii handlowych.

Jak czytamy w dzienniku wydarzenie od lat organizowała Galeria Olimp, która rokrocznie była miejscem, gdzie w styczniową niedzielę kwestowali wolontariusze z serduszkami. Nie brakowało pokazów medycznych, zabaw dla najmłodszych i pokazów mody w wykonaniu seniorów.

Decyzja rządu może o niedzielach bez handlu może być czynnikiem, który bardzo dotkliwie może wpłynąć na wynik zbliżającej się imprezy.