To dopiero przekręt! WOŚP odbiera sprzęt szpitalowi! Powód ABSURDALNY

Udostępnij:

Przypomnijmy sytuację, która miała miejsce całkiem niedawno po jednej z akcji pt Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Decyzją władz fundacji postanowiono odebrać sprzęt podarowany szpitalowi w Pszczynie, bo według organizatorów akcji był użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem.

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym – napisał w specjalnym oświadczeniu Joanna Krzystolik, dyrektor Szpitala w Pszczynie.

Sześć łóżek sterowanych elektronicznie wysłała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na oddział geriatryczny w szpitalu w Pszczynie. Okazało się jednak, że cztery łóżka zakupione z myślą o komforcie pacjentów w podeszłym wieku ludzie zauważyli na kardiologii tegoż szpitala.

Oświadczenie:

Jest nam niezmiernie przykro, że część łóżek, które szpital w Pszczynie otrzymał za pośrednictwem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało umieszczonych na oddziale kardiologicznym. Dokonaliśmy niezbędnych zmian, by przywrócić stan wynikający z ustaleń i umowy z Fundacją WOŚP. Dołożymy też wszelkich starań, by podobne uchybienia nie wystąpiły w przyszłości.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że łóżka oraz cały sprzęt, który szpital w Pszczynie dotychczas otrzymał za pośrednictwem Fundacji WOŚP dobrze służy pacjentom, dla których jest przeznaczony. Zależy nam, aby tak nadal było. Doceniamy dobrą wolę oraz chęć podjęcia dalszej współpracy i rozmów z Fundacjąw tym zakresie. Zależy nam na dobrej współpracy z WOŚP, a przede wszystkim na tym, by szpital w Pszczynie w dalszym ciągu zapewniał dobrą opiekę lekarską i komfort pacjentom przebywającym na oddziale geriatrycznym.

Joanna Krzystolik Dyrektor Szpitala w Pszczynie.

Poczuliśmy się oszukani. Skoro ktoś zobowiązał się w umowie, że łóżka będą wykorzystywane na oddziale geriatrii, powinien się z tego wywiązać – powiedział we wtorek rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies. Jak poinformował, fundacja przekazała szpitalowi w sumie 21 urządzeń o wartości ok. 160 tys. zł, w tym sześć specjalistycznych łóżek.

Kamil Rudawiec – dyrektor działu szpitalnego spółki Centrum – Dializa, która dzierżawi szpital – podał we wtorek, że na kardiologię przeniesiono trzy z sześciu przekazanych przez Orkiestrę łóżek. – Kierowaliśmy się interesem pacjentów i tym, żeby te łóżka służyły chorym, bo na oddziale geriatrii nie były w tym momencie wykorzystywane. Mamy tam niewielki kontrakt, obecnie na oddziale przebywa 2 pacjentów, średnio – do 5 osób. Nie dotrzymaliśmy więc litery umowy, ale jej ducha – tak. Bijemy się w piersi – powiedział PAP Rudawiec.

Czyżby więc w świetle tego co zobaczyliście państwo powyżej naprawdę Jurkowi Owsiakowi chodzi o dobro pacjentów?

Pozostawiamy pod rozwagę. Tego typu historie trzeba przypominać

2 thoughts on “To dopiero przekręt! WOŚP odbiera sprzęt szpitalowi! Powód ABSURDALNY

  1. Nie wiem jaki to wielki przekręt,ze nie wykorzystane łóżka ,wykorzystano tam gdzie było zapotrzebowanie.Co za durny tytuł tej informacji mówiący o wielkim przekręcie.

  2. Osoby starsze to przede wszystkim choroby SERCA,NOWOTWORY, STAWY CZY UKŁADU NERWOWEGO jak Parkinson czy Alzheimer.I te łóżka TAM powinny być bezdyskusyjnie!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *