PILNE: To już oficjalne. Podano przyczynę śmierci nastolatek z Koszalina. Przerażająca śmierć

Udostępnij:

Zatrucie tlenkiem węgla to już nie prawdopodobna, lecz ustalona przyczyna śmierci ofiar pożaru w escape roomie. Prokuratura ma opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej w tej sprawie – powiedział PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Jak poinformował Gąsiorowski prokuratura dysponuje opinią biegłego z zakresu medycyny sądowej sporządzoną po badaniach sekcyjnych pięciu 15-letnich dziewcząt, które zginęły 4 stycznia w escape roomie w Koszalinie.

„Opinia jednoznacznie wskazuje na to, że przyczyną śmierci pokrzywdzonych było zatrucie tlenkiem węgla. Możemy obecnie mówić już o ustalonej przyczynie ich zgonu” – powiedział Gąsiorowski.

Bunt Ukraińców w Polsce! Stawiają twarde warunki. Jest ich tu 3 miliony

Dodał, że biegły jednoznacznie wykluczył, by pokrzywdzone były pod wpływem alkoholu, narkotyków czy jakichkolwiek środków odurzających.

Według ustaleń prokuratury to 28-letni Miłosz S. z Poznania faktycznie organizował i prowadził escape room w Koszalinie należący do jego babci. Zajmował się zawodowo obsługą tego typu pokoi zagadek. Prokuratura postawiła mu zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu osób, które w nim zginęły. Podejrzany został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Spoczęły obok siebie na cmentarzu komunalnym w Koszalinie

Do tragicznych wydarzeń doszło 4 stycznia. W escape roomie w Koszalinie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, uczennic klasy 3d Gimnazjum nr 9, obecnie SP nr 18. Według wstępnych ustaleń prokuratury przyczyną pożaru w pomieszczeniu obok tego, w którym przebywały dziewczęta, był ulatniający się gaz z butli gazowej (butle zasilały w paliwo piecyki w budynku). Ogień miał uniemożliwić 25-letniemu pracownikowi escape roomu dotarcie do nastolatek.

Makabra w domu lewicowego aktywisty LGBT! Znaleziono kolejne zwłoki

Mężczyzna został poparzony, nie otworzył dziewczętom drzwi. One same mogły to zrobić dopiero po rozwiązaniu ostatniej zagadki. W obiekcie nie było dróg ewakuacyjnych. Dziewczęta zatruły się tlenkiem węgla. W czwartek odbył się ich pogrzeb. Spoczęły obok siebie na cmentarzu komunalnym w Koszalinie.

Z OSTATNIEJ CHWILI

Asteroida uderzy w Ziemię już w tą niedzielę. NASA zabrała głos

11 stycznia 2019

To nagranie ujawniło przerażającą prawdę. Już wszystko jasne

11 stycznia 2019

Bunt Ukraińców w Polsce! Stawiają twarde warunki. Jest ich tu 3 miliony

11 stycznia 2019

Na widok Górniak osłupieli! “Totalny wrak człowieka”. Wyciekło nagranie [WIDEO]

10 stycznia 2019

Gigantyczny przekręt Ukraińców w Polsce! Są pierwsze zatrzymania. Już się nie wykręcą