Wypłynęły SKANDALICZNE słowa Tuska sprzed lat! Teraz już wszystko jasne…

Udostępnij:

Szokujące słowa Donalda Tuska sprzed lat wyszły na światło dzienne. Byłego premiera cytuje portal niewygodne.info.pl. Zdania wypowiedziane w 1993 r. przez obecnego przewodniczącego RE są oburzające, a co gorsza – swoje zapowiedzi Tusk spełnił dwie dekady później.

Dojście do władzy ludzi pokroju Tuska, Balcerowicza i Lewandowskiego rozpoczęło niespotykany nigdy wcześniej w historii etap wyprzedaży majątku narodowego za bezcen.

Dla zagranicznych firm zaczął się „złoty okres”.

Słowa, które Tusk, przyszły premier Polski, wypowiedział podczas wyborczego spotkania w Starachowicach w 1993 r. idealnie oddawały jego gospodarczą mentalność.

„Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane” – mówił wówczas Donald Tusk i – o zgrozo – tego typu hasłami zdobywał głosy „dumnych Europejczyków”, którzy uwierzyli, że bez Niemców czy Francuzów polska gospodarka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

W powyższym zdaniu są co najmniej dwa kłamstwa. Po pierwsze polskie przedsiębiorstwa na początku lat 90-tych XX wieku nie były „mało albo nic nie warte”. Były warte fortunę, bowiem stanowiły realną konkurencję dla gospodarki państw ówczesnej EWG.

Po drugie – polskie przedsiębiorstwa nie były tanio sprzedawane, bo były nic nie warte, lecz dlatego, że taka była wola rządzących wówczas polityków – zauważa niewygodne.info.pl

Donald Tusk przez lata swoich rządów kontynuował destrukcyjne działania polityków rządzących Polską w latach 90.

Najpotężniejsze polskie kopalnie, cukrownie i wiele innych przedsiębiorstw oddano w ręce zagraniczne – głównie niemieckie – a polska konkurencja dla zachodu np. na Morzu Bałtyckim została zrównana z ziemią.

1 thought on “Wypłynęły SKANDALICZNE słowa Tuska sprzed lat! Teraz już wszystko jasne…

  1. I diabli mnie biorą jak czytam taki artykuł, dlaczego Tusk nie odpowiedział jeszcze za te przekręty wobec NARODU POLSKIEGO .Jeśli ktoś powie,że przepisy się zmieniły to jaki problem na nowo je reaktywować?Czy nie mamy mądrych i zdolnych prawników by te przepisy wdrożyć?Jeśli ktoś działa na szkodę Polski i naraża na miliardowe straty,to nie powinien mieć prawa przedawnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *