Europa zamarła. Słowa Salviniego w Polsce przejdą do historii

Udostępnij:

W styczniu do Warszawy z wizytą przybył wicepremier Matteo Salvini, który odbył spotkanie z szefem MSW – Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS – Jarosławem Kaczyńskim. Wizyta została głoszona jako przełomowa dla Polski

Panowie spotkali się w Warszawie. Na wspólnej konferencji prasowej mówili m.in. o potrzebie reformy Unii Europejskiej oraz o polityce migracyjnej. W tej kwestii zarówno rząd w Rzymie, jak i władze Polski, reprezentują podobne poglądy.

Jak stwierdził, Włochy i Polska chcą przyspieszyć protest deportacji.

– W Europie padają propozycje przyjmowania kolejnych imigrantów, z kolejnych łodzi, którzy są przewożeni przez przemytników. Staje się to ogromnym problemem, to ryzyku typu kamikaze. Zgadzam się z polskimi kolegami, że jest potrzeba, żebyśmy przyspieszyli proces deportacji – mówił Matteo Salvini.

Polityk z Italii podkreślił ponadto, że w najbliższym czasie powstanie wspólny plan działania, który “zasili Europę w nową energię”. Dalej zapowiadał, Polska i Włochy muszą przeciwstawić się negowaniu kluczowych dla naszych pastw wartości przez Zachód.

– Jan Paweł II mówił o tym, że Europa musi wrócić do swojej tożsamości i korzeni judeochrześcijańskich, a to w Brukseli się neguje w sposób szalony. Neguje się rodzinę, przeważają tylko wartości innego rodzaju – grzmiał Salvini.

Włoski wicepremier podsumował spotkanie słowami, że “Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej, renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości”.

Mają one bez wątpienia wydźwięk historyczny. Przeciwnicy rządów narodowych są przerażeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *