Nauczyciele użyli przemocy w czasie egzaminów! Interweniowała policja

Udostępnij:

W Polsce od poniedziałku trwa zorganizowany przez ZNP strajk nauczycieli. Jest to efekt braku porozumienia strony ZNP z rządem.

Ogólnopolska akcja została już okrzyknięta największym protestem od początku lat 90. Polskie społeczeństwo jest mocno podzielone, ale podziały widać również wśród nauczycieli. W ostatnim czasie media podawały informację o “ścieżce zdrowia” jaką zorganizowali ubrani na czarno strajkujący nauczyciele swoim kolegom po fachu, którzy postanowili nie protestować.

Po chwili światło dzienne ujrzała sytuacja w której członkowie Komitetu Obrony Demokracji chcieli siłą uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów. I teraz kiedy już wszystkim wydawało się, że już żadna granica nie zostanie przekroczona doszło do kolejnego, skandalicznego wydarzenia.

Do zdarzenia doszło w Zgierzu. Jak podaje portal Wirtualnej Polski, strajkujący nauczyciele mieli zaatakować wolontariuszy, którzy zgłosili się do prowadzenia egzaminów gimnazjalnych.

Gwizdanie, szarpanie i wyzwiska – tak mieli reagować strajkujący nauczyciele ze Zgierza, którzy pojawili się na szkoleniu wolontariuszy, mających przeprowadzić egzaminy gimnazjalne. Sytuacje opisał portal wp.pl.

– Na szkolenia dla egzaminatorów weszli nauczyciele. Było tupanie, gwizdanie, wyzwiska, szarpanina – mówi jedna z pracownic Urzędu Miasta Zgierza, cytowana przez Wirtualną Polskę.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji. Nikt nie został zatrzymany.

Wkrótce więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *