Europa wstrzymała oddech! Ambasador Izraela szokująco o Polsce i roszczeniach. Tego się nie spodziewaliście

Udostępnij:

Ambasador Izraela w Polsce- Aleksander Ben Zvi w jednym z wywiadów odniósł się do kwestii antysemityzmu oraz tematu związanego z żydowskimi roszczeniami wobec państw europejskich,  a w tym również Polski.

Czytaj też: Katarzyna Cichopek wyśmiana w sieci! Ludzie bezlitośni

– Politykę Izraela można krytykować, to normalna krytyka, ja mogę krytykować polityków innych krajów, oni mogą krytykować polityków naszego kraju – to nie antysemityzm. Ale mówić, że coś zrobili Żydzi, to już antysemityzm – powiedział dyplomata.

– Antysemityzm to twierdzenie, że Żydzi są odpowiedzialni za coś, tylko dlatego, że są Żydami. Kto mówi, że nie można krytykować polityków izraelskich? Można, ale jako polityków, a nie jako Żydów, tak samo, jak można krytykować polityków Francji czy Szwecji w kwestiach międzynarodowych. To normalne. Nienormalne jest, gdy mówimy o Żydach jako narodzie w sposób negatywny – powiedział izraelski ambasador.

Zobacz również: Joanna Krupa w szpitalu! Fani zamarli

W sprawie roszczeń żydowskich ambasador stwierdził,  że:

Na Węgrzech, w Czechach, Słowacji przyjęto jakieś rozwiązania. Myślę, że w końcu także w Polsce musi się znaleźć jakieś porozumienie – powiedział izraelski ambasador Alexander Ben Zvi.

Polecamy:

Jest coraz gorzej! Ryszard Kotys bardzo ciężko chory
Doda w bikini robi furorę w sieci. Instagram oszalał!
Gessler zrywa z obecnym życiem? Jej deklaracja zszokowała Polaków
Szok! Nie uwierzysz jak Ania Bardowska nazwała córkę
Szok w MasterChef. „TO” Gessler dostała do spróbowania

, , ,