Szok! Cimoszewicz szokuje w TVN na temat żydowskich roszczeń

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W Polsce od dłuższego czasu bardzo gorąco jest komentowany i poruszany temat dotyczący roszczeń żydowskich względem naszego kraju. Aktualnie dyskusja w tej materii problemu dotyczy przede wszystkim ustawy 447. Zakłada ona prawo do wpływania i egzekwowania od innych państw przez USA odszkodowań na rzecz żydowskich organizacji. W sprawa jest naprawdę mocno kontrowersyjna.

Według prawa międzynarodowego – mienie bez spadkowe podlega przepadkowi na rzecz skarbu państwa, na którego terytorium się znajduje. Niestety innego zdania w tym temacie są organizacje żydowskie, które na każdym kroku starają się wymusić od Polski odszkodowania. Jedną z tego typu metod szantażu miała być kampania reklamowa w USA. Jej celem było podanie nieprawdziwe informacji do opinii publicznej USA, która miała się dowiedzieć, że to Polska jest krajem odpowiedzialnym za skutki polityki holocaustu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Gąsiewska nie jest naturalna? Fala oburzenia po tym zdjęciu! (Foto)

Niestety władzę Izraela i spora część ich środowisk na całym świecie rzuca fałszywe oskarżenia w kierunku Polski. Żydom zależy na gigantycznych pieniądzach, które mieliby otrzymać od Polski w ramach rekompensaty za utracone mienie. W całej sprawie wielokrotnie głos zawierały polskie władze. Ostatnio zrobił to premier Mateusz Morawiecki, który powiedział wprost, że wypłata odszkodowania środowiskom żydowskim była by pośmiertnym zwycięstwem Hitlera. Te słowa spowodowały sporą falę krytyki i oskarżeń o antysemityzm ze strony Tel Avivu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cimoszewicz o ustawie 447

W sprawie żydowskich roszczeń niezbyt śmiało wypowiada się do dziś totalna opozycja, która nie chciała bezpośrednio angażować się w ów problem. Milczenie jednak postanowił przerwać były premier, a obecny kandydat koalicji europejskiej – Włodzimierz Cimoszewicz.

Były premier był gościem programu Moniki Olejnik emitowanego na antenie stacji TVN. W pewnym momencie dyskusja zeszła na temat wcześniej wspomnianych już roszczeń żydowskich. Zdaniem byłego premiera owe odszkodowania należą się osobom, które żądają ich zapłaty.

Zobacz również: Julia Wieniawa przyłapana na kłamstwie? Internauci mają dość

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Jest rzeczą alarmującą, że mamy teraz jawnych rasistów, jawnych neofaszystów, jawnych antysemitów. Te ulotki „Żydzi won”, rozklejane w polskich miastach, to jest po prostu straszne. W tej ulotce oni zapowiadają zdecydowane działania, jeżeli zostaną poparci, to już jest czysty nazizm, to jest retoryka nazizmu. To jest wstrząsające  samo w sobie – mówił Cimoszewicz.

– Czynienie rejwachu wokół rzekomych roszczeń światowych organizacji żydowskich jest kompletnym nieporozumieniem, jest oszukiwaniem ludzi. Nikt nie ma możliwości ściągania tego mienia, włącznie z najpoważniejszymi światowymi organizacjami żydowskimi. Dlatego że nie mają takiego prawa – stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz, komentując tzw. ustawę 447.

źródło: TVN24

Polecamy:

Justyna Żyła zupełnie nago! Na coś takiego nie pozwolił sobie jeszcze nikt
Skandal w „Big brother”! Kamil Lemieszewski w ciężkim szoku
Joanna Krupa znika z „Top Model”? Spodziewają się najgorszego
Pijana Kurdej Szatan wrzuciła film na YouTube. Masakra
Kuba Wojewódzki przeżywa ciężkie chwile? Ostra odpowiedź Króla TVN!
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →