Kaczyński przerwał milczenie: Powiedział wprost co sądzi o Tusku. Opozycja ma problem

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kampania wyborcza przed krajowymi wyborami nabiera tempa. W debacie publicznej pada coraz więcej zarzutów, którymi obrzucają się politycy stron walczących o fotel prezydencki. Tak też było i w tej sytuacji. Jarosław Kaczyński (PiS) powiedział wprost co sądzi o Tusku (opozycja). Teraz zarówno Donald Tusk jak i opozycja będą mieli spory problem. Kaczyński w rozmowie w radiowej Jedynce stwierdził, że Tusk to postać, która swoją działalnością w polityce doprowadził do destrukcji powszechnie przyjętych standardów. Szef PiS dodał również, że jego zdaniem Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatem stosowanym przez Donalda Tuska. W jego ocenie polityk nigdy nie wykonywała swoich obowiązków samodzielnie.

Kaczyński ostro o Tusku

Jarosław Kaczyński, prezes i polityk PiS, powiedział wprost co sądzi o Donaldzie Tusku (opozycja). Teraz zarówno Donald Tusk jak i opozycja będą mieli spory problem. Słowa byłego premiera z lat 2006-2007 bez wątpienia mogą odbić się sporym echem w mediach. Według Kaczyńskiego Donald Tusk to destruktor, który zniszczył wszelkie zasady funkcjonujące do tej pory na polskiej scenie politycznej. Na dodatek prezes PiS odniósł się do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Ujawniła ostatni SMS Królikowskiego. Nie można powstrzymać łez

Donald Tusk doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad w polskim życiu publicznym; w związku z tym, że wspiera Małgorzatę Kidawę-Błońską, można spodziewać się coraz większej agresji w kampanii – ocenił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Jarosław Kaczyński (PiS) powiedział wprost co sądzi o Tusku (opozycja). Teraz zarówno Donald Tusk jak i opozycja będą mieli spory problem
Kaczyński/ screen YouTube

Prezes PiS odniósł się również do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

To jest wiadomość, i z naszego punktu widzenia, ale sądzę, że w tym wypadku można powiedzieć, że i z polskiego punktu widzenia, i dobra, i zła. Dobra, bo Donald Tusk powiedzmy sobie ma ostatnio niewielkie szczęście polityczne, a zła – bo to zapowiada, że to nie będzie ładna kampania, zresztą to już widać. Nigdy zresztą nie pełniła żadnych samodzielnych funkcji, a i relacje z właśnie z ex-premierem były demonstracyjnie tak skonstruowane, że można było tutaj mówić o mistrzu i uczniu, o szefie i podwładnej. No można tu użyć różnych określeń, ale w każdym razie zawsze to oznacza niesamodzielność i to taką niesamodzielnych bardzo daleko idącą – mówił Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

IMGW ostrzega: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Atak nożownika w Krakowie. Lekarze nic nie mogli zrobić

Pilna wiadomość z Chin! Nowe oblicze epidemii

Grabowski ponownie zakochany? To sporo młodsza kobieta

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku

Małgorzata Kożuchowska miała wypadek. Znamy szczegóły

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →