Kukiz poleciał na kasę? Ten ruch to strzał w głowę!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Paweł Kukiz były wokalista zespołu Piersi, obecnie poseł na Sejm, zmienia zdanie i chce pobierać subwencje. Znany ze swojego anty-systemowego podejścia piosenkarz chce zmienić Kukiz 15 w partię polityczną, czy zwiastuje to koalicję z PiS?

CZYTAJ TEŻ: Gessler oszalała? Ceny lodów budzą grozę!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Po sukcesie w poprzednich wyborach parlamentarnych ugrupowanie Kukiz’15 szło do sejmu ze sztandarami walki z systemem. Jego manifestacją miały być partie polityczne, pobierane przez z nie subwencje z budżetu państwa, a także brak jednomandatowych okręgów wyborczych. Paweł Kukiz bronił się przed zmianą ruchu w partię polityczną, po wyborach do sejmu, właśnie z tej przyczyny.

Czy Kukiz 15 zawrze koalicję z PiS?

Paweł Kukiz (były członek Piersi), poseł na sejm, chce pobierać subwencje. Piosenkarz chce zmienić Kukiz'15 w partię polityczną, czy będzie koalicja z PiS?
Paweł Kukiz (były członek Piersi), poseł na sejm, chce pobierać subwencje. Piosenkarz chce zmienić Kukiz’15 w partię polityczną, czy będzie koalicja z PiS?

Wybory do Europarlamentu, które odbyły się w tym roku diametralnie zmieniły tok myślenia ludzi w szeregach Kukiz’15. Jedyne 3,71% poparcia wśród wyborców, co było znacząco poniżej progu wyborczego, wywołało panikę w ruchu. Jak dalej ustalono na spotkaniu, które odbyło się we wtorek po wyborach, część członków domaga się zmiany statusu ruchu na partię polityczną, aby po przyszłych wyborach pobierać subwencje. Jak zasłaniają się posłowie pozwoli im to nawiązać równorzędną walkę z innymi partiami, bo brak pieniędzy stawiają jako główną przyczynę klęski w ostatnich wyborach. Jakoś nikt nie pamięta, że na początku ruch Kukiz’15 także nie miał tych pieniędzy i potrafił uzyskać znaczący wynik zarówno w wyborach prezydenckich, jak i późniejszych parlamentarnych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kukiz chce subwencje! zmiana o 180 stopni

Sprawa subwencji nie jest taka prosta, aby ją otrzymywać trzeba uzyskać przynajmniej 3% poparcia w wyborach. Patrząc na ostatni wynik może okazać się to nie łatwym zadaniem. Czy jedynym ratunkiem dla Kukiz 15 nie będzie permanentny alians z PiS? Przyszłość pokaże.

Wiadomo jedno, nazwa ruchu ulegnie zmianie. Były wokalista zespołu Piersi chciałby odejść od swojego nazwiska, ale może się to okazać niemożliwe, bo rozpoznawalność ruchu mocno by ucierpiała. Jedna z propozycji nowej nazwy to Kukiz Demokracja Bezpośrednia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Angela Merkel w strachu. Niemcy mają poważny problem

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak twierdzą źródła bliskie Kukizowi trudno orzec jak on sam odnosi się do tych rewelacji, gdyż ostatnio bardzo często zmienia zdanie i nie może się zdecydować jaką drogą pójść dalej. Jedno jest pewne w przyszłych wyborach parlamentarnych nie zobaczymy już takiego samego ruchu. Czy Kukiz’15 zdradzi swoje ideały anty-systemowe? A może tak naprawdę już dawno to uczynił, wchodząc na sejm i przystając na warunki tam panujące…

źródło: Se.pl

POLECAMY:

Gąsiewska wrzuciła zdjęcie, które zachwyciło! Robi furorę
Wojewódzki zatrzymany przez policję! Dostał łomot
Wielka Brytania przerażona! Koszmar w rodzinie królewskiej
Szok! Gessler już traci cierpliwość! Postawiła córce ultimatum?
To co powiedział Wojewódzki o Polakach przejdzie do historii
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →