Wałęsa jest wściekły. Czesi mówią wprost o jego kontaktach z SB

Lech Wałęsa jest wściekły! Nasi sąsiedzi Czesi wydali akta operacji “Sever”. Znalazł się tam akapit wspominający o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. O całej sytuacji poinformował Sławomir Cenckiewicz. W odpowiedzi Wałęsa zaatakował historyka na swoim facebookowym profilu.

Czytaj też: Tajner szczerze o nowej dziewczynie Michała. Padły ostre słowa!

“Rewelacja! Bracia Czesi opublikowali akta operacji ‘Sever’, a wśród nich… notatki z rozmów przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czechosłowackiego MSW z dyrektorem Departamentu III „A” gen. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. (…) Znajdujemy w nich jednoznaczny akapit na temat przeszłości agenturalnej Wałęsy” – napisał na Facebooku Sławomir Cenckiewicz, członek Kolegium IPN, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, współautor książki “SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”.

Według informacji notatka ma pochodzić z  marca 1981 roku.

Zobacz również: Tego Anna Mucha nie zdradza każdemu. Będziecie w szoku!

Bez wątpienia legenda Lecha Wałęsy traci coraz bardziej na sile. Wpierw o współpracy byłego lidera Solidarności informował Instytut Pamięci Narodowej. Z kolei dziś już w tym temacie głos postanowili zabrać również Czesi. Czyżby to miał być definitywny koniec legendy Lecha Wałęsy?

źródło: Sławomir Cenckiewicz

Polecamy:

Edyta Górniak miała dość! Teraz zdradza powody wyjazdu z Polski
Nowe Kuchenne Rewolucje. Magda Gessler przed karkołomnym zadaniem!
„To chore”! Na to Wiśniewski pozwolił swojej córce
Zaskakujące zadanie w MasterChef! Uczestnicy w szoku
Szokująca decyzja Rolnika! Manowską wryło

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →