Wałęsa powiedział kto jest winny katastrofy w Smoleńsku. Obrzydliwe

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Lech Wałęsa stwierdził, że katastrofa smoleńska w 2010 roku to wina między innymi lidera PiS, którym jest Jarosław Kaczyński oraz jego zmarłego brata, Lecha Kaczyńskiego. Nie ulega wątpliwości, że katastrofa smoleńska była w 2010 roku wielką tragedią, którą przeżyła cała Polska. W efekcie upadku na ziemię samolotu zginęło 96 osób. Nikt z pasażerów oraz członków załogi nie przeżył. Przez lata wokół sprawy narosło wiele pytań i przypuszczeń. Kontrowersje w szczególny sposób stworzył fakt, iż śledztwo i wrak samolotu do dziś znajdują się na terenie Rosji.

Lech Wałęsa i katastrofa smoleńska

Były prezydent ponownie wzbudził wielkie kontrowersje w społeczeństwie. Lech Wałęsa stwierdził, że katastrofa smoleńska w 2010 roku to wina między innymi lidera PiS, którym jest Jarosław Kaczyński oraz jego zmarłego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To nie pierwsza wypowiedź Wałęsy w tym tonie adresowana do byłego premiera. Już dwa lata temu obaj panowie spotkali się w podobnej sprawie w sądzie. Wówczas to Jarosław Kaczyński pozwał Wałęsę za jego słowa o odpowiedzialności za katastrofę pod Smoleńskiem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dopóki nie rozliczymy sprawców, trudno cokolwiek innego urządzać (…) Nigdy do tej katastrofy nie powinno dojść i by nie doszło gdyby nie Kaczyńscy i ich polityka. To oni są sprawcami tego nieszczęścia. Nie powinni byli ani startować tym samolotem, ani lądować. Odpowiedzialność jest po stronie Kaczyńskich. Prędzej czy później będą obciążeni za tę tragedię – przekonywał Wałęsa.

Czytaj też: Ujawniła ostatni SMS Królikowskiego. Nie można powstrzymać łez

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wałęsa odniósł się także do dzisiejszej sytuacji politycznej w kraju. Jego zdaniem dziś nie ma polityków jego formatu.

Ja byłem tak mocny, że rozwaliłem tamtych ludzi, a dzisiaj nie ma takiego mocnego, więc nie ma ich kto rozwalić (…) nikt nie pomyślał, że znajdą się ludzie, którzy będą burzyć konstytucję, trójpodział władzy. W ogóle nie przyszło mi to do głowy. Zlekceważyliśmy ich, oni doszli do władzy, rozdają, uprawiają populizm, opowiadają głupoty i to wszystko powoduje, że w tym zmęczonym, znużonym społeczeństwie zyskują poparcie – stwierdził Wałęsa. 

Lech Wałęsa stwierdził,  że katastrofa smoleńska w 2010 roku to wina między innymi lidera PiS,  którym jest Jarosław Kaczyński oraz jego zmarłego brata.
Lech Wałęsa stwierdził, że katastrofa smoleńska w 2010 roku to wina między innymi lidera PiS, którym jest Jarosław Kaczyński oraz jego zmarłego brata.

Źródło: DoRzeczy

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

IMGW ostrzega: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Atak nożownika w Krakowie. Lekarze nic nie mogli zrobić

Pilna wiadomość z Chin! Nowe oblicze epidemii

Grabowski ponownie zakochany? To sporo młodsza kobieta

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku

Małgorzata Kożuchowska miała wypadek. Znamy szczegóły

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →