Lech Wałęsa zwariował do reszty. Prosi Zachód o pomoc w tej sprawie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Lech Wałęsa napisał bardzo kontrowersyjny list. Klaus Schwab (Światowe Forum Ekonomiczne w Davos) otrzymał list od byłego prezydenta Polski, w którym to odniósł się do aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce. Dziś już nie ulega wątpliwości, że Wałęsa jest jedynym z najbardziej zagorzałych zwolenników koncepcji odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości wszelkimi dostępnymi środkami. Były lider Solidarności na dodatek nie kryje swojego żalu do aktualnej władzy, za której kadencji doszło do publikacji dokumentów, które bardzo poważnie obciążyły Wałęsę.

Lech Wałęsa i Klaus Schwab: były prezydent wzywa Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Lech Wałęsa to bez wątpienia bardzo kontrowersyjna i burzliwa postać w najnowszej historii Polski. Dla jednych jest największym symbolem upadku komunizmu w Polsce. Z kolei dla drugich jest główną osobą, która nie pozwoliła definitywnie odciąć Polski od dziedzictwa komuny. Sam Wałęsa określa się mianem osoby, który praktycznie samodzielnie doprowadziła do upadku PRL. Na dodatek były prezydent jest aktualnie jednym z,największych krytyków aktualnej władzy w Polsce. Między innymi w jej sprawie zwrócił się do Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Wałęsa i jego list ponownie namiesza na polskim politycznym podwórku?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Lech Wałęsa napisał bardzo kontrowersyjny list. Klaus Schwab (Światowe Forum Ekonomiczne w Davos) otrzymał list od byłego prezydenta Polski...
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Lech Wałęsa i jego list do Klausa Schwaba

„Zwracam się do Pana i do wszystkich uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, jako przedstawiciel wolnej, demokratycznej, i odpowiedzialnej Polski, otwartej na wyzwania stojące przed światem” – rozpoczyna Wałęsa.

W dalszej części swojego listu były prezydent odniósł się do walki Polski z komunizmem. Były lider Solidarności podkreślił także duży wkład Światowego Forum Ekonomicznego w odbudowie polskiej gospodarki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Atak na polskich turystów! Zaplanowana akcja (foto)

„To symbol tym ważniejszy i tym bardziej uniwersalny, że tu i teraz, jako społeczeństwo i cywilizacja, to właśnie solidarności będziemy znów potrzebować najbardziej. (…) Jak poradzić sobie z ogromnym zagrożeniem, jakie dla demokracji niosą populizm, demagogia i nacjonalizm? ” – pyta Lech Wałęsa.

Czytaj też: Chodakowska eksponuje pośladki. Fani są zachwyceni

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W dalszej części dawany lider Solidarności odniósł się do zmian klimatycznych na świecie.

„Jak zbudować porozumienie w walce, która dla wszystkich świadomych obywateli, powinna być najważniejsza i której poświęcona jest duża część tegorocznego Forum: walce o ratunek dla planety i środowiska? Granice pomiędzy krajami nie mają wpływu na stan atmosfery, topnienie lodowców, wysychanie rzek i zamieranie życia w oceanach. Nadchodzi zagrożenie o skali, jakiej dotąd nie znaliśmy” – czytamy w liście Lecha Wałęsy.

Następnie były prezydent nakreślił dzisiejsze problemy Polski.

„Dzisiaj przede wszystkim w naszym kraju łamie się Konstytucję, uchwala się prawa, które podporządkowują rządzącym niezależne instytucje. Obecny rząd i prezydent atakują polskie sądownictwo i jego niezawisłość” – pisze.

Na końcu Lech Wałęsa podkreślił, że pisze list w imieniu większości Polaków, którzy czują się europejczykami.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Nazista zostawił po sobie testament. Jego treść zaskoczyła wszystkich!
Zabijać nauczył się jako dziecko. Wzbudzał przerażenie wśród wrogów. Na wojnie nie miał sobie równych
Polacy przechwycili rosyjski samolot wojskowy! Polskie myśliwce poderwane do lotu
Adolf Hitler przeżył w 1945 roku? Są dowody od FBI (wideo)
Gessler dodała zdjęcie na Insta – szybko sprowadzili ją na ziemię
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →