Lech Wałęsa zdesperowany. Szuka pracy w swoim zawodzie?

Udostępnij:

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Lech Wałęsa – były prezydent szuka w czasie epidemii pracy? Na to wygląda.

Lech Wałęsa już w marcu w jednym z wywiadów przyznał,  że prognoza jego sytuacji finansowej nie wygląda zbyt obiecująco. Były lider Solidarności wyznał wówczas , że za jego emeryturę w wysokości 5000 złotych ciężko będzie mu wyżyć.

Czytaj też: Nie żyje wielka Polka. Polska w żałobie

Wałęsa dał również do zrozumienia,  że ponosi wiele kosztów w życiu. Dużo pieniędzy ma wydawać jego żona,  a i często rodzinę trzeba wesprzeć finansowo. Dlaczego teraz Wałęsa poczuł brak gotówki i czym jest to spowodowane?

Lech Wałęsa szuka pracy

Lech Wałęsa to jeden z najbardziej znanych polskich polityków. Były prezydent to przede były laureat pokojowej nagrody Nobla, która przyniosła mu olbrzymią popularność na świecie. Z tego powodu Wałęsa bywa częstym gościem na zagranicznych konferencjach.

To właśnie z nich czerpie swój największy przychód. Niestety w aktualnej sytuacji jego wyjazdy są niemożliwe. Powodem jest oczywiście koronawirus,  za którego przyczyną wiele imprez masowych zostało odwołanych lub przeniesionych na bardzo odległe terminy. W tej sytuacji już od dwóch miesięcy Lech Wałęsa jest bez dodatkowych środków do życia.

Zobacz również: Rekordowa liczba zakażeń w Polsce. Najnowsze dane

Jego asystent Marek Kaczmar przyznaje, że Wałęsa stracił kilka, a nawet kilkanaście spotkań miesięcznie, co bardzo poważnie odczuł jego stan na koncie – Jak jesteśmy w Stanach, to tam spotkania są co drugi dzień, a spędzamy tam miesiąc, więc łatwo można policzyć, jak to wygląda. Ale nie tylko pan prezydent ponosi tego typu straty, bo takich osób czy takich firm są setki tysięcy – zaznaczył.

Sam Wałęsa podjął decyzję,  że będzie się starać znaleźć dodatkową pracę.

Miałem strasznie dużo kontraktów, naprawdę dobrych i to mi wyrównywało braki wszelkie. A dzisiaj to odpadło, więc myślę nad jakąś pracą w nadgodzinach (…). – Ja jestem od traktora do internetu. Całe życie różnie pracowałem. I byłem elektrykiem, i mechanikiem, i działaczem związkowym, i prezydentem, mam szeroki wachlarz możliwości

powiedział w rozmowie z „Faktem” Lech Wałęsa.

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Lech Wałęsa - były prezydent szuka w czasie epidemii pracy? Na to wygląda właśnie wygląda.
Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Lech Wałęsa – były prezydent szuka w czasie epidemii pracy? Na to wygląda właśnie wygląda./ screen YouTube

Źródło: wp

Polecamy także:

Sonda: Jak oceniasz decyzje rządu w związku z koronawirusem?

Makabryczne odkrycie we Wrocławiu. Poszukiwani świadkowie!

Skrzynecka ujawnia! Jej wujek zmarł na koronawirusa – był wpisany jako „ozdrowiały”

loading...

, ,