Leszek Balcerowicz ostro nt. rządu. Będzie kara od TSUE?

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Leszek Balcerowicz skomentował sprawę jaka jest reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości przez PiS, wspomniał o skutkach jakie może nieść kara od TSUE.

Leszek Balcerowicz to polityk i ekonomista, który w latach 90 próbował wprowadzić w Polsce za pomocą terapii szokowej wolny rynek. Dziś bardzo często wypowiada się na tematy związane z bieżącymi działaniami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Balcerowicz w jednym z wywiadów skomentował między innymi reformę polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz ewentualną karę w tej sprawie od TSUE. Leszek Balcerowicz skomentował również przejęcie przez Lot niemieckiej firmy lotniczej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Lech Wałęsa grozi Dudzie i Kaczyńskiemu. Przesadził?

Leszek Balcerowicz komentuje rządy PiS – kara od TSUE wisi w powietrzu?

Balcerowicz w ostrych słowach skrytykował politykę Prawa i Sprawiedliwości wskazując na mogące wystąpić problemy z późniejszą współpracą z innymi państwami. Twierdzi ponadto, że jako kraj mamy kiepską reputację na świecie. Przez to również w opinii ekonomisty, żaden kraj nie będzie nas brał na poważnie. W swojej wypowiedzi Leszek Balcerowicz, wspomniał również o karze ze strony TSUE jaka może zostać nałożona na Polskę. Według niego reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości może otworzyć społeczeństwu oczy

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska wskutek działalności PiS-u jest pierwszym krajem, który w sposób tak jaskrawy naruszyła podstawy konstytucji i jednocześnie prawa europejskiego. Reputacja przekłada się też na pieniądze. Kto będzie chciał robić interesy z krajem, w którym niezależność sądów jest niszczona tak, jak w Rosji Putina? Kara finansowa, jeśli zostanie przyjęta, to na pewno będzie również sygnałem dla polskiego społeczeństwa. – mówił Balcerowicz.

Czytaj też: Kaczyński ostro nt. sądów. Padły mocne słowa

W dalszej części Leszek Balcerowicz porównał rząd PiS do Rosji Putina.

A na czym polega model Putina – podobny zresztą do PRL-u? Cała władza polityczna skoncentrowana w jednym ośrodku, co oznacza, że nie ma podziału władzy. Nie ma niezależnych sądów, nie ma fachowej, niezależnej prokuratury. To jest istota. I z tego systemu wyszliśmy w 1989 r. Kłamią. Tak, jak bywa w najgorszych reżimach, włącznie z tym, z którego wyszliśmy szczęśliwie ponad 30 lat temu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– mówił Leszek Balcerowicz.

Balcerowicz skomentował również przejęcie przez Lot niemieckiej firmy lotniczej.

Tutaj nie mamy przejrzystości i nie wiemy na ile ta transakcja jest opłacalna. Raczej należy sądzić, że jest nieopłacalna – mówił ekonomista.

Leszek Balcerowicz, kara od TSUE, reforma  polskiego wymiaru sprawiedliwości przez rząd PiS: Leszek Balcerowicz to polityk i ekonomista...
Leszek Balcerowicz o karze TSUE/ screen YouTube

źródło: wPolityce

POLECAMY:

Anna Mucha znowu to zrobiła – odsłoniła piersi. Jest na co patrzeć

Paweł Królikowski chciał popełnić samobójstwo? Był załamany

Szok! Pierwsze zaręczyny w Sanatorium Miłości

Martyniuk zdradza sekret. Skąd znał Annę Przybylską?

Franciszek ostro o lewicowej ideologii. Padły mocne słowa

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →