Morawiecki podnosi kolejny podatek. To uderzy w miliony Polaków

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział walkę z nadmiernym spożywaniem alkoholu przez Polaków. Mają temu przeciwstawić się podwyższone podatki na wyroby alkoholowe.

– Kiedy czytam, że codziennie sprzedaje się nawet 3 mln “małpek”, z czego nawet milion przed południem, to jestem niezwykle zaniepokojony – podkreślił szef rządu.

Czytaj też: Justyna Żyła zupełnie nago! Na coś takiego nie pozwolił sobie jeszcze nikt

– Razem możemy mu się przeciwstawić. Nie można udawać, że problemu nie ma. Przez alkohol co roku w Polsce umiera 10 tys. osób. To tak, jakby zniknęło z mapy Polski miasteczko wielkości Władysławowa, Bystrzycy Kłodzkiej czy Włoszczowej – zaznaczył.

– To przecież my wszyscy ponosimy koszt leczenia osób uzależnionych, koszt rozbitych rodzin, spraw rozwodowych, wypadków samochodowych. Nie chodzi nam o dodatkowe wpływy dla budżetu. NFZ na leczenie osób nadużywających alkoholu oraz zachorowań na raka płuc wydaje znacznie więcej – wskazał premier.

Zobacz również: Skandal w „Big brother”! Kamil Lemieszewski w ciężkim szoku

źródło: Telewizja Republika

Polecamy:

Joanna Krupa znika z „Top Model”? Spodziewają się najgorszego
Pijana Kurdej Szatan wrzuciła film na YouTube. Masakra
Kuba Wojewódzki przeżywa ciężkie chwile? Ostra odpowiedź Króla TVN!
Manowska zdradza co nas czeka w The Voice Senior!
Anna Mucha szczerze o swoich dzieciach. Będziecie w szoku, co powiedziała!

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →