Oszustwo wyborcze w PiS? Ujawniono dowody!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwsze doniesienia, że najprawdopodobniej popełniono oszustwo wyborcze, ujrzały światło dzienne na Facebooku. Według tego do nieprawidłowości doszło w komisji wyborczej w Tykocinie, gdzie jeden z członków komisji zauważył kratki z wypisanymi nazwiskami kandydatów PiS w wyborach do Europarlamentu, w rękach niepełnosprawnych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Wezwano policję. Czy mało to wpływ na wyniki wyborów 2019?

CZYTAJ TAKŻE: Jakubiak zrobił coś co skrajnie wkurzy Kukiza! Cios w plecy

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sprawa miała miejsce w niedzielę wyborczą w jednym z lokali wyborczych w Tykocinie. Podwożono tam podopiecznych z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, większość z nich była upośledzona umysłowo. Według doniesień świadków wszyscy mieli trzymać w rękach kartki z napisanymi na nich nazwiskami kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Chodzi tu o Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela. Wyraźnie można było stwierdzi, że karteczki wypisywane były przez tą samą osobę.

Oszustwo wyborcze w Tykocinie

Wyniki wyborów 2019 mogą być wypaczone. Kartki z nazwiskami kandydatów PiS w wyborach do Europarlamentu u niepełnosprawnych. Czy to oszustwo wyborcze?
Wyniki wyborów 2019 mogą być wypaczone. Kartki z nazwiskami kandydatów PiS w wyborach do Europarlamentu u niepełnosprawnych. Czy to oszustwo wyborcze?

Według zeznań wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w Tykocinie. Miał on zabezpieczyć kartki z wypisanymi nazwiskami kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości i wezwać policję. Poinformował też PKW o możliwym oszustwie wyborczym, podczas wyborów do Europarlamentu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wybory do Europarlamentu zakłócone

Funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nie mogli niestety przesłuchać podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Gdyż może się to, według prawa, odbywać tylko w obecności wyspecjalizowanego psychologa oraz personelu medycznego, którego na miejscu nie było.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Staniszkis puściły nerwy! Tak skomentowała wyniki wyborów

Efektem tego działania było zdezorientowanie i panika wśród przewiezionych następnie pensjonariuszy, którzy podobnych kartek już nie posiadali. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej nie byli wstanie sami zaznaczyć kandydata i wychodzili pytać się, gdzie mają postawić krzyżyk.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy było to oszustwo wyborcze? Czy wybory do Europarlamentu są nieważne? W związku z incydentem kartkowym, zgłoszono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Rzecznik Komendy w Białym Stoku oświadczył jednak, że organy ścigania nie dopatrzyły się w zdarzeniu tym znamion przestępstwa. Gdyż nie ma jasnych przesłanek, że karteczki sporządzone zostały przez kogoś innego, niż sami pensjonariusze. Mimo że gołym okiem widać, że wszystkie napisane były przez jedną osobę.

Policja dodaję jednak, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości, sprawę zbada biegły grafolog. Na ostateczne wyniki poczekać będzie trzeba na jego diagnozę.

Wyniki wyborów 2019 to: PiS 45,38%, KE 38,47%, Wiosna 6,06%, inne ugrupowania znalazły się poniżej progu wyborczego. Frekwencja wyniosła 45,68%.

źródło: Fakt.pl

POLECAMY TEŻ:

Zapytali Warszawiaków na kogo głosowali. Odpowiedzi szokują
Kurdej- Szatan ciężko chora! Wybiegła z płaczem
Zdrójkowski dodał obleśne zdjęcie. „Ohyda!”
Wojewódzki ujawnił swój romans ze znaną aktorką! Wyśmiała go
Jacek Rozenek umiera! Stan jest fatalny. Partnerka zabrała głos

Tagi: Oszustwo wyborcze, PiS, Wyniki wyborów 2019, Wybory do Europarlamentu

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →