Róża Thun odleciała u Lisa! To co wygaduje o Tusku sprawi że wybuchniesz śmiechem

Udostępnij:

Róża Thun w ostatniej rozmowie z Tomaszem Lisem odniosła się przede wszystkim do kwestii związanych z Donaldem Tuskiem,  któremu już niedługo kończy się kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. W takiej sytuacji kariera  Donalda Tuska wciąż jest niejasna. Według Thun – Tusk jest szansą dla Polski w przypadku kandydowania w zbliżających się wielkimi krokami wyborach prezydenckich. 

W rozmowie Tomasz Lis pytał Thun, czy Platforma Obywatelska nie kompromituje się nie wystawiając jeszcze swojego kandydata na stanowisko prezydenta. Róża Thun odpowiedziała na to pytanie w następujący sposób:

– Na razie to, co wiemy, to że będzie kandydował na szefa całej europejskiej chadecji, czyli EPP. Wybory odbędą się za jakieś dwa tygodnie. Na razie Tusk jest jedynym kandydatem. On zostanie szefem EPP, co daje mu ogromną swobodę działania partyjno-politycznego. On ma dbać o to, żeby chadecja w Europie była silna. Chadecki prezydent ją wzmacnia. Myślę, że całej chadecji zależy, żeby tak wybitna postać była prezydentem piątego co do wielkości kraju UE — przekonywała europosłanka PO.

Czytaj też: Anna Wendzikowska w bardzo skąpym bikini. Odsłoniła wszystko!

Róża Thun odlatuje u Lisa!

Róża Thun w ostatniej rozmowie z Tomaszem Lisem odniosła się przede wszystkim do kwestii związanych z Donaldem Tuskiem. Trzymajcie się foteli
Róża Thun w ostatniej rozmowie z Tomaszem Lisem odniosła się przede wszystkim do kwestii związanych z Donaldem Tuskiem. Trzymajcie się foteli

– Wiadomo, że prezydent i tak opuści szeregi partyjne. Dobrze, jeśli to będzie kandydat związany z PO — mówiła Thun.

– To musi być osoba wybitna, która nie łamie praworządności, nie odrywa Polski od Europy. Między tymi postaciami trzeba będzie rozsądnie wybrać kandydata. Opozycja się dogada. Musimy wszyscy przeskoczyć nasze interesy polityczno-partyjne — dodała.

Dziennikarz dopytywał także czy Platforma udzieli ewentualnego poparcia Tuskowi jeżeli ten zdecyduję się kandydować?

Zobacz również: Krupa i Górniak publicznie zmieszane z błotem! Nie uwierzysz o co poszło

– PO musi wyczuć, czego chce społeczeństwo. Ogromna część chce Tuska. On wspaniale reprezentuje Polskę za granicą. Nie mamy tak doświadczonych polityków. Tusk jest prestiżem dla całej PO. On jest wielką szansą dla Polski. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to mu współczuję — oświadczyła Thun.

źródło: Newsweek

Polecamy:

Roksana Węgiel razem z Cristiano Ronaldo? Internet oszalał! Znamy szczegóły
Okropna wpadka Magdy Gessler! Reakcja fanów bezcenna
Polska: Kobieta pobita i podpalona na ulicy! Powód zbrodni jest przerażający!
Julia Wieniawa w odważnej sesji odsłoniła ciało! Gorące zdjęcia
Szok! Tajemnica Marleny i Seweryna wyszła na jaw
loading...

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →