Włosi grożą Unii Europejskiej! Historyczne zagranie

Udostępnij:

Unia Europejska i Włochy mają ze sobą coraz gorsze relację. Matteo Salvini, były wicepremier Włoch i lider włoskiej partii „Liga” oświadczył niedawno, że albo Unia Europejska przejdzie gruntowne przemiany albo Włochy powtórzą zachowanie Wielkiej Brytanii, która z początkiem miesiąca oficjalnie wystąpiła ze struktur wspólnoty. Warto dodać, że Matteo Salvini od dłuższego czasu jest bardzo sceptycznie nastawiony do członkostwa Włoch w UE. Politykowi ma się nie podobać między innymi jest dążenie do stworzenia państwa, gdzie państwa członkowskie będą miały kompetencje na poziomie autonomicznych federacji.

Unia Europejska i Włochy mają ze sobą coraz gorsze stosunki polityczne?

Matteo Salvini, były wicepremier Włoch i lider włoskiej partii „Liga” oświadczył niedawno, że albo Unia Europejska się zmieni, albo zróbmy jak Anglicy – mówił ostatnio były ministerspraw wewnętrznych i wicepremier we włoskim rządzie. Tym samym Salvini nie krył swojego poirytowania ostatnimi decyzjami podejmowanymi przez władze Unii Europejskiej.

Włochy chcą wystąpić z UE?

Matteo Salvini w zeszłym tygodniu stanowczo oświadczył, że „albo Unia Europejska zmieni się, albo nie ma sensu, by dalej istniała”. Były wicepremier włoskiego rządu dodał również przy tym, że Włosi mają coraz więcej zastrzeżeń do wspólnoty, a brak refleksji w Brukseli może spowodować, że Rzym pójdzie śladami Londynu i opuści po wielu latach struktury Unijne.

Unia Europejska i Włochy mają ze sobą coraz gorsze relację. Matteo Salvini, były wicepremier Włoch i lider włoskiej partii "Liga" zapowiedział zamiary
Matteo Salvini/ screen YouTube

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mocne! Stuhr parodiuje gest Lichockiej. Dodał ostry komentarz

Na dodatek aktualny lider partii Liga dodał: ‚Albo jest się w środku zmieniając reguły tej Europy albo, jak powiedział mi pewien rybak: „ludzie, zróbmy jak Anglicy”‚. Matteo Salvini podkreślił przy tym, że jeżeli Unia Europejska nie zmieni w najbliższym czasie zasad funkcjonowania to „nie ma sensu siedzieć w klatce, w której nie pozwalają ci być rybakiem, lekarzem czy badaczem”.

To nie pierwsza tak mocna wypowiedź byłego wicepremiera włoskiego rządu. Włoskie media przypominają, że Matteo Salvini od wielu miesięcy krytycznie wypowiada się na tematy ściśle związane z UE. Polityk od czasu do czasu tonuje swoją narrację, lecz przede wszystkim to krytyka UE i antyimigranckie hasła powodują, że jego ugrupowanie utrzymuje się na pozycji lidera sondaży wyborczych we Włoszech.

POLECAMY TAKŻE:

Skandal we Wrocławiu: Gąsiewska zaatakowana w taksówce

Anna z „Rolnika” zaskoczyła fanów. Nie uwierzysz co kupiła

Magda Gessler wywołała skandal. Ostry komentarz o Polakach

Awantura w TVP! „Paskowy” zaszalał – posłowi puściły nerwy podczas nagrania na żywo

Jackowski wszystko przewidział! Teraz czeka nas całkowity paraliż

loading...
, ,