Anna Lewandowska totalnie upokorzona! Co za wstyd…

Anna Lewandowska chyba nie będzie zadowolona z tego wyróżnienia. W konkursie na Biologiczną Bzdurę 2017 roku zajęła wysokie, drugie miejsce. Jej męża w plebiscycie na Sportowca Roku wyprzedził Kamil Stoch, a kto ubiegł Anię?

Na blogu totylkoteoria.pl ogłoszono osobliwy konkurs na… Biologiczną Bzdurę 2017 roku. O co chodzi?

„Ideą i celem Biologicznej Bzdury Roku jest promowanie nauki i jej popularyzacja oraz krytyka pseudonauki i zniechęcanie sławnych i publicznych osób do głoszenia niezgodnych z dowodami naukowymi opinii i poglądów, w szczególności (pomimo nazwy) w dziedzinie biologii, medycyny, dietetyki, psychologii, chemii i biofizyki” – można wyczytać na stronie.

W gronie nominowanych znalazła się Anna Lewandowska, która od jakiegoś czasu zajmuje się dietetyką i układaniem treningów.

Żona piłkarza nie raz podkreśla, że ma do tego odpowiednie kwalifikacje, lecz okazało się, że w niektórych kwestiach chyba zabrakło jej wiedzy. A może po prostu niefortunnie się wyraziła? W każdym razie organizatorzy konkursu dopatrzyli się w jej wpisach rzeczy, które zasługują na miano „biologicznej bzdury”.

„Żona znanego piłkarza publikuje na swoim blogu – hpba.pl – teksty dotyczące odżywiania, pisane z pozycji eksperta. Niestety są one często naszpikowane mniejszymi lub większymi, a czasem nawet fundamentalnymi błędami. W tej sytuacji miałem dylemat – wybrałem łącznie trzy biologiczne bzdury Anny Lewandowskiej. Jedna o tym, że mikrofalówka powoduje depresję i całe mnóstwo innych chorób, druga o tym, że smalec gęsi to źródło BIAŁKA, a trzecia o miodzie jako leku na cukrzycę, gdyż zawiera cukry redukujące” – pisał bloger.

Ostatecznie Lewandowska o tytuł na największą „biologiczną bzdurę” wystartowała z mądrością o tym, że gęsi smalec bogaty jest w białko.

Właśnie ogłoszono wyniki konkursu! Żona Roberta zajęła w nim drugie miejsce. Wyprzedziła ją profesor Dorota Czajkowska-Majewska, „która podczas letniej konferencji antyszczepionkowej (wyrzuconej z sejmu RP) ogłosiła, że szczepionki zamieniają w cyborgi lub niewolników”.

To już drugi konkurs w ostatnim czasie, w którym przyjdzie Ani zadowolić się drugim miejscem. Przypomnijmy, że niedawno odbierała w imieniu męża nagrodę za drugą pozycję w plebiscycie na Sportowca Roku. Nie kryła wtedy rozczarowania.

„Liczyliśmy gdzieś w sercu na pierwsze miejsce, ale taki też jest sport” – mówiła wówczas.

Teraz zapewne będzie mniej zawiedziona. Trudno sądzić, że chciałaby mieć na półce statuetkę za „biologiczną bzdurę”.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.