Cezary Żak zagrał w wielkim hicie! Będziesz w szoku

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cezary i Katarzyna Żak to przede wszystkim gwiazdy serialu „Ranczo” w TVP, lecz mało kto wie, że mieli swój wielki epizod w serialu „Klan„.

Czytaj też: Szef WHO nie ma wątpliwości: „Najgorsze dopiero przed nami”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Małżeństwo aktorów prawie 25 lat temu udało się na jedno z przesłuchań do serialu. Parze zależało przede wszystkim na tym, aby angaż otrzymała Katarzyna,  która starała się o rolę Grażyny Lubicz.

W całym procesie rekrutacyjnym towarzyszył jej mąż,  który jeszcze nie był tak bardzo sławny jak dziś. Ostatecznie Pani Katarzyna nie otrzymała roli Grażyny Lubisz w serialu „Klan”. To jednak nie oznaczało końca przygody z Klanem dla jej męża.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cezary Żak to przede wszystkim aktor bardzo dobrze znany w ostatnich latach, z gry w serialu „Ranczo”. To tam można powiedzieć, że pokazał swój prawdziwy kunszt aktorski wcielając się jednocześnie w postać wójta oraz plebana.  Zanim to jednak nastąpiło Cezary Żak pierwsze większe korki w świecie aktorstwa stawiał w serialu „Klan”.

Cezary Żak w serialu Klan

Wszystko było dziełem przypadku. Do serialu na początku zgłosiła się jego żona,  która chciała otrzymać rolę Grażyny Lubicz. Aktorka musiała odegrać rolę przed reżyserem i resztą sztabu. W tamtym momencie w postać Ryszarda Lubicza wcielił się Cezary Żak, z powodu braku statystów.

Ostatecznie Katarzyna Żak roli nie otrzymała. Wbrew oczekiwaniom angaż do serialu został zaproponowany jej mężowi. Cezary Żak miał odegrać rolę sympatycznego Józia – krewnego Grażyny i Ryszarda Lubiczów. To wówczas rozpoczęła się na dobre kariera Cezarego Żaka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gdy okazało się, że zagram Józka, wsiedliśmy z żoną do pociągu i przyjechaliśmy do Warszawy. Zaryzykowaliśmy, ale opłaciło się. Józkowi zawdzięczam popularność, która wtedy, 15 lat temu, spadła na mnie jak grom z jasnego nieba

– mówił Cezary Żak, gwiazda serialu Ranczo.

Zobacz również: Nowe objawy koronawirusa. Szokujące ustalenia lekarzy

Prędko widzowie pokochali Żaka za jego postać. Niemal od razu artysta zaczął otrzymywać nowe propozycje gry w innych produkcjach,  a jego odgrywany wątek w serialu „Klan” pomału wygasał.

Poszedłem do producentów „Klanu” i poprosiłem, aby pomyśleli o wycofaniu z akcji Józka. Zasugerowałem nawet, żeby Józio wpadł pod samochód… Scenarzyści stwierdzili, że takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę, bo ludzie by ich zabili. I tak do „Klanu” przychodziło mnóstwo listów, w których widzowie dopytywali się, gdzie jest Józek, dlaczego się nie pokazuje, co się z nim dzieje

wspomina Cezary.

Dziś Cezary Żak podkreśla, że bardzo pozytywnie wspomina czasy na planie serialu Klan.

Nigdy nie zapomnę, że to właśnie „Klan” był moją przepustką do kolejnych ról. Nie wiem, jak potoczyłyby się moje zawodowe losy, gdybym nie zagrał Józka

– mówi znany aktor.

Cezary i Katarzyna Żak to gwiazdy przede wszystkim serialu "Ranczo" w TVP, lecz mało kto wie, że mieli swój wielki epizod w serialu "Klan".
Cezary i Katarzyna Żak to gwiazdy przede wszystkim serialu „Ranczo” w TVP, lecz mało kto wie, że mieli swój wielki epizod w serialu „Klan”./ screen YouTube

Źródło: Świat Seriali

Polecamy także:

Wybory nie w maju? Gowin podał odpowiednią datę

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Gates już wie kiedy będzie szczepionka. To jakiś żart?

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →