Glinka wystosowała apel do Szumowskiego! Kobiety biją brawa

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Katarzyna Glinka – gwiazda serialu „Barwy Szczęścia” w TVP oczekuję na poród, lecz jeszcze zanim on nastąpi podzieliła się z fanami swoimi wątpliwościami na portalu Instagram i wystosowała apel do Łukasza Szumowskiego.

Czytaj też: Andrzej Duda zabrał głos ws. ustawy aborcyjnej

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Każdy zdaje sobie sprawę, że przyjście na świat potomka jest jedną z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Wiele osób pragnie, aby ten moment przeżyć we dwoje. Niestety dzisiejsze przepisy związane z epidemią koronawirusa w Polsce zabraniają tego typu praktyk. Z tego powodu aktorka postanowiła zwrócić się do ministra zdrowia.

Katarzyna Glinka już niedługo trafi do szpitala, gdzie będzie oczekiwać rozwiązania ciąży. W tych chwilach pragnęła, aby towarzyszył jej ojciec dziecka. Niestety na podstawie dzisiejszych przepisów jest to po prostu niemożliwe. W Polsce trwa epidemia koronawirusa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Władze starają się zabezpieczyć pod każdym kątem, aby przeciwdziałać rozwojowi COVID-19. W tej sytuacji zabroniono również przeprowadzania „rodzinnych porodów”, które według ministerstwa mogą nieść za sobą zagrożenie dla pacjentów oraz personelu medycznego.

Katarzyna Glinka i jej apel do Łukasza Szumowskiego

Innego zdania na ten temat jest Katarzyna Glinka. Aktorka wystosowała pismo do ministra zdrowia w tej sprawie. Gwiazda „Barw Szczęścia” powołała się między innymi na poparcia Rzecznika Praw Obywatelskich oraz wytyczne WHO. Glinka wspomniała, że tego typu praktyka nie została również zabroniona w Niemczech.

View this post on Instagram

Zdecydowałam się opublikować zdjęcie ,które nie znalazłoby się w social mediach.Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi .Jednak w słusznej sprawie uznałam ze warto.. Przeczytajcie proszę : To petycja Rodziców do Ministra Zdrowia w sprawie zmiany zaleceń co do Porodów Rodzinnych, nasze stanowisko popiera Rzecznik Praw Obywatelskich [https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-porody-rodzinne-mozliwe-takze-podczas-pandemii?fbclid=IwAR3AsF3dUuRdPVMoIO3FawOkd5VwKq14ic4_dwM17m07KKJKCBGiVxE9l0o], nasze postulaty wspiera i udostepnia takze Fundacja Dajemy dzieciom siłę. Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. Liczę na to,ze dzięki tej petycji sprawa zostanie poruszona i będzie mogło ją poprzeć więcej rodziców zainteresowanych sytuacją na polskich porodówkach. Mamy nadzieję że uda nam się zmienić te krzywdzące zalecenia. Jeśli ja zostanę wpuszczona do szpitala to mój parter w 100 procentach ma te same wirusy i bakterie… są tez testy na obecność wirusa . W Niemczech nie zabroniono porodów rodzinnych … to wyjątkowy moment w życiu rodziców , który zostaje w pamięci na zawsze i ogromne wsparcie dla rodzącej .Mam wrażenie ,ze jest o co powalczyć i przemyśleć czy nie da się przeprowadzać porodów rodzinnych zachowując jednocześnie wszelkie możliwe środki ostrożności … Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/rodzimyrazem_przywrocenie_porodow_rodzinnych_ze_zdrowym_partnerem?u=4905259 Stanowisko Fundacji rodzić po ludzku: https://www.rodzicpoludzku.pl/aktualnosci/1391-apel-fundacji-ws-porodow-rodzinnych.html# Rozdzielanie Rodziców w jednym z najpiękniejszych momentów życia Rodziny to bolesna sprawa ..#porodyrodzinne#pregnant#baby#mumy#mommyslife#parents#

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

A post shared by Katarzyna Glinka (@katarzynaglinka) on

Zdecydowałam się opublikować zdjęcie, które nie znalazłoby się w social mediach. Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie, ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi. Jednak w słusznej sprawie uznałam, że warto. Przeczytajcie, proszę

– zaczęła Glinka.

Zobacz również: Pokazali jak naprawdę działa maska. Zobacz koniecznie

Aktorka poprosiła o zmianę zaleceń w sprawie rodzinnych porodów.

To petycja rodziców do ministra zdrowia w sprawie zmiany zaleceń co do porodów rodzinnych. Nasze stanowisko popiera Rzecznik Praw Obywatelskich. Nasze postulaty wspierają i udostępnią także Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców, którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej (…)

– pisała dalej Katarzyna Glinka.

Katarzyna Glinka  z "Barwy Szczęścia" w TVP oczekuję na poród i podzieliła się wątpliwościami na portalu Instagram, gwiazda napisała apel do Szumowskiego.
Katarzyna Glinka z „Barwy Szczęścia” w TVP oczekuję na poród i podzieliła się wątpliwościami na portalu Instagram, gwiazda napisała apel do Szumowskiego./ screen YouTube

Źródło: Instagram

Polecamy także:

Krzysztof Jackowski o koronawirusie. Taki będzie koniec

Boniek na wylocie? Szokujące decyzje w sprawie prezesa

Boris Johnson na OIOM-ie. Wydano komunikat

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →