Michał Piróg drwi z Katolików w Boże Ciało! Nie darują mu

Michał Piróg próbuje wywołać tanią sensację na portalu Instagram w Boże Ciało. Katolicy na portalu pytają dlaczego Piróg to robi? Prowadzący Program Top Model na antenie TVN w mediach nawołuje do zrozumienia i pokoju, a sam nie umie powstrzymać się przed obrażaniem uczuć religijnych innych.

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest to jedno z najważniejszych świąt liturgicznych w kościele katolickim. W całym kraju odbywają się procesje, które są prowadzone do 4 ołtarzy, procesje przenoszą monstrancję z Najświętszym Sakramentem, na zakończenie udzielane jest błogosławieństwo.

CZYTAJ TEŻ: Wojewódzki przyłapany z nową kobietą! Nie uwierzysz kto to

Boże Ciało sięga tradycjami do dalekiego średniowiecza, już w 1317 roku ustanowiono je jako święto dla całego kościoła katolickiego. Do Polski wprowadzone zostało w 1320 roku przez biskupa Nankiera na synodzie w Krakowie.

Michał Piróg atakuje katolików w Boże Ciało!

Michał Piróg (Top Model, TVN) próbuje wywołać tanią sensację na portalu Instagram w Boże Ciało. Katolicy na portalu pytają dlaczego Piróg to robi?
Michał Piróg (Top Model, TVN) próbuje wywołać tanią sensację na portalu Instagram w Boże Ciało. Katolicy na portalu pytają dlaczego Piróg to robi?

Piróg znany z prowadzenia programu rozrywkowego pod tytułem Top Model na antenie stacji telewizyjnej TVN postanowił zadrwić z przekonań religijnych katolików w Boże Ciało. Na swoim koncie na portalu Instagram umieścił fotografię znanego rockmana Lennego Kravitza, bez koszulki, z podpisem Boże ciało.

Wielu użytkowników Instagrama poczuło się urażonych i wytknęli Pirógowi brak taktu. Dlatego jedna z użytkowniczek stwierdziła, że osoba domagająca się tolerancji i wolności powinna umieć uszanować przekonania innych. Oraz , że Michał Piróg powinien nauczyć się najpierw szanować innych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Schetyna się ośmieszył! Po tych słowach opadły nam szczęki

Michał Piróg od wielu lat oficjalnie przyznaje, że jest gejem. Także jest on aktywnym działaczem stowarzyszeń LGBT i wielokrotnie wypowiadał się już agresywnie w stosunku do katolików. Jest też członkiem Gminy Wyznania Żydowskiego w Warszawie.

źródło: Instagram

POLECAMY:

Angela Merkel poważnie chora? To nagranie nie pozostawia złudzeń (wideo)
Maja Sablewska pokazała się nago! Tego się nie spodziewała
Agnieszka Chylińska chciała się zabić! Wstrząsające fakty
Wieniawa dodała zdjęcie. W internecie zawrzało
To koniec. Fani załamani! Kurdej Szatan to zrobi

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →