Sąd podjął decyzje w sprawie Viki Gabor! To obrzydliwe…

Hejt na Viki Gabor, zwyciężczyni programu The Voice kids i festiwalu Eurowizja Junior, był tak wielki, że prokuratura zdecydowała się na śledztwo w tej sprawie, teraz sprawa hejterskich wpisów trafi do sądu.

Viki Gabor odniosła zwycięstwo w drugiej edycji programu rozrywkowego The Voice Kids i tak jak przed nią Roksana Węgiel, poszła tą samą drogą. Gabor wystąpiła na festiwalu Eurowizja Junior, który odbywał się w Gliwicach i tak jak jej starsza koleżanka również wygrała. Te sukcesy zapewniły jej przepustkę do sławy. Nastolatka uchodzi w tym momencie za jedną z największych gwiazd młodego pokolenia w kraju.

Czytaj też: Co się dzieje z Górniak? Umiera? Jej wpis przeraża

Jednak sława i rozpoznawalność ma też swoją mroczną stronę. Viki pochodzi z dużej, romskiej rodziny i właśnie ten fakt nie spodobał się części internautów, którzy rozpowszechniali hejterskie wpisy na temat młodej piosenkarki.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie hejtu na Viki Gabor, sprawa trafi do sądu

Viki Gabor urodziła się w romskiej rodzinie mieszkającej wtedy za naszą zachodnią granicą, gdy miała kilka lat rodzice zdecydowali się przeprowadzić do Wielkiej Brytanii, aby kilka lat temu osiąść w krakowskiej Nowej Hucie. Właśnie ten fakt został wykorzystany w komentarzach na portalach informacyjnych.

Zobacz również: Meghan Markle ujawni wszystkie sekrety? Rodzina królewska w panice

Hejt na Viki Gabor był tak wielki i okropny, że sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a także Stowarzyszenie Romów w Polsce. Organizacje te złożyły zawiadomienie do prokuratury.

W lutym bieżącego roku krakowska prokuratura rozpoczęła postępowanie przygotowawcze, jednak na początku kwietnia odmówiła jednak dalszego postępowania. To samo uczyniła prokuratura warszawska. W uzasadnieniu oświadczono, że brak jest dowodów, że zostało popełnione przestępstwo.

Na taką decyzję zażalenie złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sąd Rejonowy w Warszawie- Żoliborzu stwierdził „swoją niewłaściwość miejscową” i przekazał sprawę do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Sprawa znajduje się w toku postępowania.

Hejt na Viki Gabor, zwyciężczyni The Voice kids i Eurowizja Junior, był tak wielki, że prokuratura zdecydowała się na śledztwo, teraz sprawa trafi do sądu.
Hejt na Viki Gabor, zwyciężczyni The Voice kids i Eurowizja Junior, był tak wielki, że prokuratura zdecydowała się na śledztwo, teraz sprawa trafi do sądu. Screen Facebook

Źródło: Interia

Polecamy także:

Agata Duda zaliczyła wpadkę! Tylko spójrzcie

Kłamstwo Trzaskowskiego! Chciał pogrążyć rząd i prezydenta

Polskiej aktorce pękł tętniak! Wiemy co się z nią dzieje

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →